Informacje o pandemii
festiwaleleniwbielawie

To już pewne. W dniach od 11 do 13 października br., czyli w środku astronomicznej jesieni, bez względu na pogodę, w Bielawie będzie gorąco i słonecznie!  Wszystko za sprawą, planowanego do organizacji, wyjątkowego festiwalu muzycznego. Już dzisiaj, oficjalnie zapraszamy na "I Ogólnopolski Festiwal Piosenek Eleni pn. "Po słonecznej stronie życia".

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W konkursie będą mogli uczestniczyć zarówno najmłodsi adepci sztuki wokalnej, jak i dorośli artyści. W jury, które z pewnością nie będzie miało łatwego zadania, zasiądą:

1. Eleni (przewodnicząca) - urodzona w Bielawie gwiazda polskiej estrady. Ukończyła podstawową i średnią szkołę muzyczną w klasie gitary. Wydała ponad 20 płyt, na których częstym motywem przewodnim są greckie, słoneczne klimaty. Od 2008 r. Eleni jest również honorowym obywatelem naszego miasta.

2. Joanna Horodko - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2013 r. artystka uzyskała stopień doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a obecnie jest asystentem Katedry Wokalistyki na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Pani Horodko jest znaną na całym świecie sopranistką, laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych.

3. Artur Orzech - polski dziennikarz muzyczny, konferansjer oraz prezenter radiowy i telewizyjny. Od 1992 komentuje dla polskich widzów Konkurs Piosenki Eurowizji. W 2017 r. zasiadł w jury krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Pan Orzech wielokrotnie prowadził Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sopot Festival. Wielokrotnie prowadził również galę nagród muzycznych „Fryderyków” oraz rozdania Telekamer. Od 2011 r. zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

4. Jarosław Wasik - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Ukończył Wydział Wokalny Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim oraz studia doktoranckie (kulturoznawstwo) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Pan Wasik jest także członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i dyrektorem artystycznym Festiwalu Poetycka Dolina w Warszawie. Od 2013 r. pełni funkcję dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Szczegóły, harmonogram oraz regulamin wydarzenia już wkrótce.

Do zobaczenia w Bielawie!

 

Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj