Informacje o pandemii

Zapraszamy wszystkich do udziału w nietuzinkowym wydarzeniu literackim jakim są preTEXTY. To już druga edycja dolnośląskiego festiwalu organizowanego przez Fundację Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza. Celem wydarzenia jest wydanie publikacji książkowej, stanowiącej zapis zbiorowej pamięci mieszkańców Dolnego Śląska, jak również osób, które bywały w regionie np. podczas studiów, delegacji czy wakacji.

„PreTEXTY” mają charakter festiwalu podróżującego. Ideą imprezy jest promowanie ambitnej literatury współczesnej. Od roku 2010 impreza związana była z miastami Dolnego Śląska. Wiosną 2015 odwiedziła 4 miasta: Wrocław, Kraków, Warszawę oraz Poznań, jesienią wyruszy w podróż po 8 miastach Dolnego Śląska: Kowary, Wałbrzych, Jawor, Legnica, Nowa Ruda, Świdnica, Bielawa oraz Strzelin.

Chcesz zostać współautorem publikacji i tym samym utrwalić wspomnienia dotyczące Bielawy na kartkach papieru ? Nic prostszego!

Każda osoba, która chciałaby wziąć udział w wydarzeniu i wspomnieć Dolny Śląsk, może wysłać swoje wspomnienia na adres: Księgarnia Tajne Komplety (Wrocław 50-107, ul. Przejście Garncarskie 2) lub  poprzez formularz na stronie: http://magazyn-cegla.net/pamietam-dolnyslask/formularz/ w formie 3 zdań zaczynających się od słów: "Pamiętam, że...", np.

– Pamiętam, że w Kowarach było kiedyś Kino Orzeł, w którym oglądane były „Poranki”
– Pamiętam, że po jeleniogórskich Ligach Rocka chodziło się na wino do parku przy garnizonowym
– Pamiętam, że podczas powodzi w 1997 opalałem się w Hiszpanii

Redaktorzy Magazynu Cegła wybiorą najciekawsze frazy z nadesłanych propozycji, ułożą je w całość i zredagują stylistycznie. Następnie tak przygotowany materiał zaistnieje w formie książki – pamiętnika mieszkańców Dolnego Śląska. Ta nietypowa publikacja składać będzie się wyłącznie z kilkuset – lub nawet kilku tysięcy zdań: „Pamiętam, że…”.

Tegoroczny program koncentruje się głównie na prezentacjach twórczości poetyckiej autorów młodego i średniego pokolenia.