Drukuj
Kategoria: Kultura
Odsłony: 1365
W tegorocznej, drugiej edycji konkursu zmagania językowe dotyczyły zawodów: technik pojazdów mechanicznych i fototechnik. Nauczyciele języków obcych w ZSiPKZ: Anna Miśkiewicz i Magdalena Stasiak przygotowały interaktywne zadania słownikowe i przekazały je do ćwiczenia do Szkolnych Ośrodków Kariery w gimnazjach Powiatu Dzierżoniowskiego oraz uczniom szkoły macierzystej w formie elektronicznej.

Następnie w grudniu zainteresowani gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w dwóch częściach konkursu: pisemnej - indywidualnej i ustnej - zespołowej. Język niemiecki królował wśród mechaników pojazdów mechanicznych, a angielski wśród fototechników.

Opiekę nad przebiegiem całego konkursu sprawowali uczniowie ZSiPKZ oraz eksperci, reprezentujący zawody fototechnik i technik pojazdów samochodowych. Uroczyste zakończenie imprezy zostało uwieńczone wręczeniem nietuzinkowych nagród zwycięzcom konkursu i laureatom II i III miejsca oraz symbolicznych upominków i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu.

Autorki projektu serdecznie dziękują nauczycielom języków obcych z Gimnazjum nr Gimnazjum nr 1 w Bielawie, Gimnazjum 1 w Dzierżoniowie, Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie i Gimnazjum w Piławie Górnej za umożliwienie uczniom udziału w konkursie, a zwłaszcza za podjęcie wyzwania i przygotowanie ich do zmagań z trudnym słownictwem zawodowym w języku obcym.

Uczniom naszej szkoły dziękujemy za wsparcie merytoryczne i organizacyjne realizacji konkursu.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj