Halina Kunicka - Świat nie jest taki zły

Category
Kultura
Date
2016-05-23
Serdecznie zapraszamy na koncert niezwykłej artystki Haliny Kunickiej, który odbędzie się 23 maja br. (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali Teatru Robotniczego MOKiS w Bielawie.

Halina Kunicka śpiewała w blisko trzydziestu krajach świata – od Nowego Jorku po Tokio, od Londynu po Sydney, od Honolulu po Lizbonę, od Hawany po San Francisco, od Montrealu po Barcelonę. Reprezentowała Polskę w ekipie artystycznej na Olimpiadzie w 1972 roku w Monachium i na galowych polskich koncertach w paryskiej Olimpii z takimi wokalistkami jak: Ewa Demarczyk, Urszula Sipińska, Joanna Rawik i Anna German. Była pierwszą Polką, która otrzymała nagrodę Publiczności na Festiwalu w Sopocie i pierwszą, która wygrała Międzynarodowy Festiwal Przebojów w Dreźnie. Dwukrotnie wygrała plebiscyt na Najpopularniejszą Polską Piosenkarkę w Chicago. Nakręciła dziesiątki programów telewizyjnych w Polsce i za granicą. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy artystycznej, Oznaką Zasłużony dla Miasta Warszawy oraz Medalem Gloria Artis. Dnia 14 czerwca br. Halina Kunicka otrzyma ZŁOTY MIKROFON na 52 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Artystka wykonuje różnorodny repertuar, zawsze z typową dla siebie klasą i kulturą muzyczną. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner, Ernest Bryll, Jonasz Kofta, Włodzimierz Korcz. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie.

Wielkie przeboje Haliny Kunickiej to między innymi: „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „To były piękne dni”, „Upływa szybko życie”, „Od nocy do nocy”, „Czumbalalajka”, „Gwiazda miłości”, „Lato, lato czeka”, „Co się stało z naszą klasą”.

HALINA KUNICKA wystąpi u Bielawie w towarzystwie JERZEGO DERFLA Kompozytora, pianisty i aranżera. Studiował w PWSM w Warszawie w klasie fortepianu (1960-65). Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, muzsicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Od wielu lat współpracuje jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Koncert poprowadzi Andrzej Kurdziel. Po koncercie, osoby zainteresowane biografią piosenkarki będą miały możliwość zakupu nowo wydanej książki artystki pt. „Świat nie jest taki zły”, która jest zapisem rozmów artystki z dziennikarką TVP Kamilą Drecką – Anderman oraz możliwość zdobycia autografu (podpisu na płycie, książce) a także zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.
   
Cena biletu – 30 zł przedsprzedaż, 35 w dniu koncertu, 25 zł – grupowe od dwudziestu osób.

Bilety można nabyć w dni powszednie w godzinach 9 -15 w biurze organizacji imprez MOKiS – (budynek przyległy do teatru) tel. 748337404 wejście od podwórza, natomiast w weekendy w kasie kina MOKiS 3D przed seansami (budynek art.Inkubatora) tel.748335333 oraz przez internet na stronie www.mokisbielawa.pl w zakładce KUP BILET ONLINE. W związku z tym, że koncert odbywa się na chwilę przed Dniem Matki – bilet może być miłym prezentem. Zapraszamy!
 
 

All Dates

  • 2016-05-23