Bajkowa niedziela ze spektaklem Kot FIlemon

Category
Kultura
Date
2016-03-20
W marcowej edycji Bajkowej Niedzieli proponujemy spektakl dla dzieci KOT FILEMON. Wykonawcami spektaklu są profesjonalni aktorzy, absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie ( filia: wydział lalkarski ) Przesłanie spektaklu: Pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem.

Treść:

Tuż przed nadejściem zimy spokojne, wiejskie gospodarstwo zostaje zaatakowane przez myszy. Zwierzęta z zagrody boją się, że szkodniki zjedzą wszystkie zapasy, a Gospodarz winą za rozprzestrzeniającą się plagę myszy obwinia swojego kota Bonifacego. Bonifacy ma już swoje lata, więc nie potrafi już łapać myszy. Stary kot musi opuścić swój zapiecek, bowiem Gospodarz na jego miejsce przywozi nowego. Młodego kota z miasta - Filemona. Zwierzęta z podwórka nazywają go „Filutkiem”, bowiem jest on typowym kotem kanapowym, który nawet nie wie jak wyglądają myszy, więc z pewnością tak jak Bonifacy straci swoją posadę.
W końcu stary kot spotyka się z młodym. Skoro Bonifacy już nie potrafi łapać myszy a Filemon jeszcze nie potrafi, koty wyruszają do lasu w poszukiwaniu sowy. Ten mądry ptak na pewno zna sposób na pozbycie się gryzoni z gospodarstwa.
W lesie, żeby przeżyć koty muszą zacząć współpracować ze sobą i pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń w końcu się słuchać. Po wielu przygodach odnajdują wreszcie sowę. Dostawszy od niej specjalną fujarkę, której dźwięki mają wygonić myszy wracają na gospodarstwo. Podczas pojedynku z myszami okazuje się , że Bonifacy zgubił instrument, który dostał od Sowy. I co teraz? O tym przekonacie się już Państwo na przedstawieniu, na które serdecznie zapraszamy. Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka to tylko niektóre atrakcje tej wspaniałej „kociej” przygody.

20 marca 2016, godzina 16.00, Teatr Robotniczy – MOKIS ul.Piastowska 19a, Bilety – 10 zł.
Bilety: Kasy kina MOKiS i Biuro organizacyjne obok Teatru wejście od podwórka, sprzedaż internetowa www.mokisbielawa.pl KUP BILET ONLINE. ZAPRASZAMY

Czas trwania spektaklu:
60 minut (bez przerwy)
Premiera marzec 2016 rok
 
 

All Dates

  • 2016-03-20