Koncert filmowo-operowo-musicalowy

Category
Kultura
Date
2016-01-24 16:00
W niedzielę 24 stycznia 2016 o godz. 16.00 zapraszamy miłośników opery i operetki na kolejny koncert w Teatrze Robotniczym. W niedzielne popołudnie wystąpi duet małżeński Sokolniccy.

Wojciech Sokolnicki – tenor i Agnieszka Sokolnicka – sopran z akompaniującym na fortepianie Piotrem Żukowskim zaprezentują przeboje filmowo – operowo - musicalowe. Usłyszymy m.in.: Nella fantasia - E.Morricone, Halleluyah - L.Cohena, You raise me up - G.Grobana, O mio babbino caro - G.Pucciniego, All I ask of you - A.L.Webbera, Usta milczą dusza spiewa - F.Lehara, Tonight tonight (West side story) - L. Bernsteina, Time to say goodbye F.Sartoriego, Core ' n grato - S.Cardillo, E lucevan le stelle - G.Pucciniego, Somewhere over the rainbow i Przetańczyć całą noc - F.Loewe, No puede ser - P.Sorozabnala i inne.

Bilety w cenie 20 zł (15 zł grupowe) do nabycia w kasie MOKiS (Teatr Robotniczy) oraz inernetowo www.mokisbielawa.pl – kup bilet on line

*Wojciech Sokolnicki tenor dramatyczny młodego pokolenia,charakteryzujący się ciemną,  a jednocześnie świeżą barwą głosu. Studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca . Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010 . W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana . W roku 2013 wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha „Robinson Crusoe”. W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci”- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana”- P.Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju. Agnieszka Świerczyńska-Sokolnicka - sopran liryczny z koloraturą. Artystka występująca na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą. Do jej gościnnych występów zaliczyć można włoskie sceny słonecznej Toskanii t. j Teatro del Giglio w Lucca , Teatro Goldoni w Livorno, Teatro di Verdi Pisa , Teatro Alghieri Ravenna i nie tylko bo również południowe strony włoskich scen t. j Teatro Politeama Garibaldi w Palermo.
 
 

All Dates

  • 2016-01-24 16:00