Komedia kryminalna "Wszystko przez Judasza"

Category
Kultura
Date
2015-10-24

W sobotę 24 października o godzinie 18.00 na scenie Teatru Robotniczego w budynku bielawskiego Art-Inkubatora wystąpi warszawski Teatr Palladium. Aktorzy przedstawią komedię kryminalną Andrzeja Ballo: "Wszystko przez Judasza" w reżyserii Stefana Friedmana i Piotra Szwedes. Poniżej krótka charakterystyka utworu.

Do czego służy mały otwór w drzwiach? W tej sztuce znajdziemy odpowiedź na to przekorne pytanie. Perypetie dwóch małżeńskich par mieszkających na tym samym piętrze wiedzione komediowym korowodem złożonym z zabawnych i błyskotliwych dialogów. Anatomia wścibstwa, zazdrości, zdrady i chciwości. Matematyka perfidii, pomysłowości, hipokryzji i egoizmu. Świat naukowców kontra świat artystów.

Piotr, Ada, Karol i Hanna - postaci ciekawie zarysowane i niebanalne w sieci dziwnych, wręcz nieoczekiwanych sekwencji i powiązań. Komedia z filozoficznym przesłaniem traktująca o ludzkich słabościach, niezależnych w tym wypadku od intelektu i zdolności człowieka. Wszyscy jesteśmy wystawiani nieustannie na pokusy i zazwyczaj bywamy wobec nich bezsilni. Wartka intryga z zaskakującym epilogiem. Jest tu też Szekspir i Tarantino. I to dosłownie. Po obejrzeniu tej sztuki inaczej spojrzycie na sąsiadów, być może i wymienicie drzwi. Konwencja tej sztuki to oczywiście kryminał. Czarny jak humor.

Bilety: 60 zł normalne

50 zł grupowe ( minimum 20 osób)

Do nabycia w biurze MOKiS budynek Art.Inkubatora ul.Piastowska 19c. 1 piętro p.2.2

 
 

All Dates

  • 2015-10-24