Otwarcie Inkubatora Technologicznego - 14 października

Category
Wydarzenia
Date
2015-10-14 09:00 - 11:00
14 października na terenie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, odbędzie się otwarcie Inkubatora Technologicznego Efektywności Energetycznej w Budownictwie. Jest to pierwszy obiekt w Polsce o niewielkim zapotrzebowaniu na energię, w którym znajdują się warsztaty do nauczania budownictwa energooszczędnego przy wykorzystywaniu innowacyjnego zaplecza dydaktycznego. Inkubator powstał na terenie byłej hali tkackiej znajdującej się na terenie placówki.

Dzięki tej inwestycji Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, będzie mógł kształcić specjalistów z zakresu budownictwa niskoenergetycznego. To właśnie w tej dziedzinie szkoła upatruje szansę na swój rozwój i promocję tej dziedziny nauki. Sam budynek również został wykonany przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu zużycie energii w obiekcie jest bliskie zeru.

Gościem wydarzenia będzie między innymi Ulrich Witte z Niemieckiej Fundacji Ochrony Środowiska DBU, która współfinansowała inwestycję. Początek uroczystości, która połączona będzie z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, nastąpi o godzinie 9.00.
 
 

All Dates

  • 2015-10-14 09:00 - 11:00