Bajkowa Niedziela ze spektaklem Doktor Dolittle

Category
Kultura
Date
2016-04-10 16:00
Tym razem, znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana będzie przy pomocy "czarnego teatru’’. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Spektakl przedstawi jedna z najlepszych w Polsce scen animacyjnych: Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry. „Cyrk Doktora Dolittle” na podstawie powieści Hugha Johna Loftinga Reżyseria i scenografia - Libor Štoumpf Przekład – Paweł Pawlik Asystent Reżysera – Sylwester Kuper OBSADA: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna Libor Štoumpf – twórca teatru „Ahoj” w czeskim Chrudimiu.

Aktor, reżyser i autor sztuk teatralnych dla dzieci. Przez wiele lat pracował w Shwarz Theater Zurich. Znawca i popularyzator czeskich tradycji lalkarskich, założyciel jedynego w Czechach „teatrzyku na kółkach,” w którym realizuje przedstawienia pacynkowe. Twórca prywatnego muzeum czarnego teatru w Chrudimiu.

Wstęp: 10zł

Bilety można nabyć w dni powszednie w godzinach 9 -15 w biurze organizacji imprez MOKiS – (budynek przyległy do teatru) tel. 748337404 wejście od podwórza, natomiast w weekendy w kasie kina MOKiS 3D przed seansami (budynek art.Inkubatora) tel.748335333 oraz przez internet na stronie www.mokisbielawa.pl w zakładce KUP BILET ONLINE.


 
 

All Dates

  • 2016-04-10 16:00