•  
  •  
Informacje o pandemii

ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI

Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało dotację dla Gminy Bielawa na wykonanie i montaż multimedialnej ławki. Obiekt ma przypominać o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, upamiętniać tradycję, chwałę oręża polskiego.

Bielawa (podobnie jak 261 innych jednostek), przygotowało stosowny wniosek zawierający m.in. propozycję nagrania dźwiękowego i wstępną lokalizację.

„Ławki Niepodległości to projekt upamiętniający polską państwowość, ale także posiadający walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez nas niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów Polski”- informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Część multimedialna będzie umożliwiać odsłuchanie np. fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r.

Koszt nowoczesnej, multimedialnej ławki (wyposażonej w podświetlenie systemem led, Wi-Fi i kody QR) szacuje się na ok. 30 tysięcy złotych.  W przypadku Gminy Bielawa dotacja wyniesie 30 000 złotych.

 


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj