Print
Category: Informacje o pandemii
Hits: 509

6 maja br. przestały obowiązywać przepisy, które wprowadzały, na terenie całego kraju, nakaz zamknięcia wszystkich placówek żłobkowych i przedszkolnych. Z uwagi na mocno kryzysową sytuację w bielawskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz duże ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii kronawirusa w naszym mieście, burmistrz wspólnie z radnymi Rady Miejskiej zdecydował jednak, iż gminne placówki, świadczące opiekę nad dziećmi w wieku od 0 - 7 lat, będą nieczynne do 17 maja włącznie.

Sytuacja kryzysowa w OPS została już w znacznym stopniu opanowana i jednostka rozpoczęła ponownie swoją działalność. 

Z kolei 13 maja br., wszystkie ww. instytucje opieki nad dziećmi uzyskały informacje o zatwierdzeniu przez dzierżoniowski SANEPID procedur bezpiecznego pobytu dzieci w okresie epidemii wywołanej zakażeniem wirusa SARS-COV-2, które są zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. 

W związku z powyższym od 18 maja br. ponownie uruchomione zostały: Żłobek Publiczny, Przedszkole Publiczne nr 3 oraz Przedszkole Publiczne nr 4. 

Przypominamy, że Niepubliczny Żłobek "Żyrafka", Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne oraz Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Augustianek uruchomiły swoją działalność już od 11 maja br.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj