Informacje o pandemii

Niestety, 4 maja potwierdzono drugi w Bielawie przypadek zarażenia wirusem COVID-19. Dotyczy on także osoby pracującej w Ośrodku Pomocy Społecznej. W myśl decyzji dyrektor dzierżoniowskiego SANEPID-u, przymusową kwarantanną objęto wszystkich zatrudnionych w tej gminnej jednostce organizacyjnej, a także ich najbliższe rodziny. W sumie jest to aż 97 osób. 

W poniedziałek 4 maja wczesnych godzin rannych na terenie Bielawy przybywał "korona-bus". Próbki do badań pobrano od wszystkich pracowników OPS. Popołudniu trafiły one do laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, zlokalizowanej przy ul. Składowej. 

Jeśli okaże się, że większość pracowników Ośrodka nie jest zakażona, to wówczas będą oni mogli powrócić do pracy. Informacja ta jest również bardzo istotna dla świadczeniobiorców pomocy społecznej, którzy oczekują na wypłatę swoich zasiłków. 

Z powyższych względów, burmistrz Andrzej Hordyj zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego z prośbą o maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na wyniki badań. Pragnę zapewnić również, iż mimo bardzo trudnej sytuacji, dołożymy wszelkich starań, aby transfery świadczeń przebiegały w sposób niezakłócony - uspokaja burmistrz. 

Jednocześnie aby wyciszyć niepokoje podopiecznych OPS, którzy obawiają się o swój stan zdrowia, informujemy, iż według opinii dzierżoniowskiego SNAEPID, procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego stosowane w bielawskim Ośrodku Pomocy Społecznej były na najwyższym poziomie. Klienci przyjmowani byli pojedynczo, na parterze budynku, przy stole wyposażonym w "parawan" z pleksi. Z kolei pracownicy socjalni "uzbrojeni" byli w przyłbice, maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Dodatkowo aby minimalizować kontakt bezpośredni uruchomiono zewnętrzną skrzynkę na korespondencję.

Takie rozwiązania organizacyjne były oczywiście zabezpieczeniem samych pracowników, ale także i ich podpieczonych. Jest bardzo prawdopodobne, że dzięki nim nie doszło do przeniknięcia koronawirusa na zewnątrz Ośrodka. 

Osoby, które potrzebują informacji i porady na temat zagrożeń epidemiologicznych, proszone są o kontakt telefoniczny z dzierżoniowskim SANEPID-em (tel. 74 832 33 33). 

Apelujemy też o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy bowiem, że chroniąc siebie, chronimy również swoich najbliższych.Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj