Informacje o pandemii

W sobotę 2 maja potwierdzono pierwszy w Bielawie przypadek zarażenia wirusem COVID-19. Co gorsza, dotyczy on osoby pracującej w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Stan zdrowia kolejnych 3 pracowników socjalnych, jest na tyle poważny, że dyrektor dzierżoniowskiego SANEPID-u podjęła decyzję o objęciu przymusową kwarantanną wszystkich zatrudnionych w tej gminnej jednostce organizacyjnej, a także ich najbliższej rodziny. 

W związku z powyższym informujemy, że w okresie 4-17 maja 2020 r. bielawski OPS będzie zamknięty. Wszyscy jego pracownicy zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Jeśli będą one pozytywne, to badaniem zostaną objęte również i ich rodziny. 

Jeżeli okaże się jednak, że zachorowania są tylko pojedynczymi przypadkami, to wówczas pojawi się możliwość skrócenia przymusowego zamknięcia tej placówki. 

Jednocześnie apelujemy, aby osoby, które w okresie 20-30 kwietnia br., korzystały z usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielawie, nawiązały kontakt telefoniczny z dzierżoniowskim SANEPID-em celem uzyskania wytycznych, które pozwolą na ograniczenie rozprzestrzeniania się tego śmiertelnego zagrożenia (tel. 74 832 33 33). 

Prosimy też wszystkich o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy bowiem, że chroniąc siebie, chronimy również swoich najbliższych.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj