Informacje o pandemii
Bielawski samorząd vs koronawirus – targowisko miejskie nadal zamknięte
Z uwagi na obowiązującą kwarantannę, związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzenieniu się koronawirusa w Polsce, bielawski samorząd podejmuje kolejne działania aby chronić mieszkańców naszego miasta przed tym śmiertelnym zagrożeniem.

W związku z panującą pandemią, od 17.III.2020 r. targowisko miejskie jest nieczynne. W minionym tygodniu opublikowane zostało wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym zaapelował on do samorządowców o niezamykanie targowisk. Wspólnie z radnymi Rady Miejskiej w Bielawie zdecydowaliśmy jednak, iż bielawskie targowisko będzie nadal nieczynne.
 Zapobiegliwość ta ma wpłynąć nie tylko na ochronę osób tam sprzedających, ale także ich klientów, którzy w większości są przedstawicielami grupy społecznej o podwyższonym ryzyku zachorowań. 
Dla przedsiębiorców, posiadających na targowisku stałe punkty sprzedaży, na czas przymusowej kwarantanny, wprowadzone zostały zwolnienia z opłat. Ponadto, po ponownym uruchomieniu targowiska, wprowadzony zostanie tzw. pakiet przejściowy, który pozwoli dostawcom płodów rolnych ponownie "stanąć na nogi". 

Jednocześnie, zapraszamy na stronę facebook: Wirtualne Targowisko Bielawa, gdzie zakupić można towary od regionalnych producentów żywności, hodowców, sadowników, sprzedawców sadzonek czy kwiatów.


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj