Print
Category: Wiadomości
Hits: 219
Znak Roboty budowlane i remontowana droga po obu stronach bloki mieszkalne krzewy i drzewa oraz pojazdy ciężarowe remontowe
17 grudnia br., rozpoczęła się kompleksowa przebudowa 2 kolejnych bielawskich dróg gminnych. Tym razem gruntownej modernizacji poddane zostaną ul. 1-go Maja (od ul. Obr. Westerplatte do ul. Wojska Polskiego) oraz ul. Słoneczna. W ramach robót budowlanych nowe oblicze zyskają jezdnie, chodniki i miejsca parkingowe, a także infrastruktura towarzysząca w tym oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Ponadto wzdłuż ul. 1-go Maja powstanie ścieżka rowerowa.


Bardzo ważnym elementem projektu będzie kolejne w Bielawie rondo, które powstanie na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Parkowej. W ostatnim czasie ten węzeł komunikacyjny stał się bardzo niebezpieczny i kolizyjny, stąd też podjęta została decyzja o jego przebudowie.
Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Ziemnych i Transportowych „TOM-TRANS” z Bielawy.

Całkowita wartość inwestycji opiewa na 6.895.481,70 zł. Co ważne Gminie Bielawa udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2.820.386 zł, która stanowić będzie ponad 40 % kosztów inwestycji.

Zakończenie przedsięwzięcia zaplanowane zostało na III kwartał 2021 r. Dzięki jego realizacji wzrośnie poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, ale także znacznie poprawi się płynność ruchu na obu przebudowywanych ulicach.

Znak Roboty budowlane i remontowana droga po obu stronach bloki mieszkalne krzewy i drzewa oraz pojazdy ciężarowe remontoweZnak Roboty budowlane i remontowana droga po obu stronach bloki mieszkalne krzewy i drzewa oraz pojazdy ciężarowe remontowe


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj