Print
Category: Wiadomości
Hits: 230

We wtorek 15 grudnia zawarte zostało porozumienie pomiędzy Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska, do którego należy również Bielawa, a WFOŚiGW we Wrocławiu. Dotyczy ono prowadzenia punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze”. Program umożliwia mieszkańcom korzystanie z bezpłatnego doradztwa i pomocy przy składaniu wniosków związanych ze zmianą sposobu ogrzewania na ekologiczne. W działającym od ponad roku punkcie informacyjnym przeprowadzono już prawie dwa tysiące konsultacji.

Od stycznia 2021 r. siedzibą Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze będzie Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne. Zmienią się także godziny otwarcia punktu tj. od poniedziałku do piątku od 08:00 do 16:00. Do końca roku natomiast, szczegółowe informacje o możliwościach dofinansowania zmiany sposobu ogrzewania przez mieszkańców udzielane są w budynku Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15, pokój 11a (I piętro), od poniedziałku do czwartku, w godz. 7:30-15:30, w piątki w godz. 7:30-15:30, tel. 517 566 669, e-mail:czystepowietrze@stowarzyszeniezd.pl.

* „Czyste Powietrze" to rządowy program skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych, którego głównym celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Dofinansowanie może wynosić 30% lub 60% kosztów inwestycji. W istniejących budynkach dofinansowanie obejmuje węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe, pompy ciepła, termomodernizację, montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

 
na zdjeciu dom i rodzina


Zapoznaj się z informacją dotyczącą przetwarzania TWOICH danych osobowych tutaj