Góra Parkowa znajduje się w samym sercu miasta. Jej największymi atrakcjami są: wieża widokowa oraz wyciąg narciarski. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę miasta i okolic. Natomiast 200-metrowy wyciąg narciarski "Krasnal" jest bardzo popularny podczas śnieżnej zimy, szczególnie wśród najmłodszych amatorów białego szaleństwa.

Na sam szczyt Góry Parkowej prowadzą 3 szlaki spacerowe o zróżnicowanym stopniu trudności oraz ścieżka przyrodniczo-edukacyjna "Góra Parkowa." Po drodze jest także kilka miejsc do grillowania i odpoczynku. Teren został przystosowany do turystyki rowerowej i pieszej.

Na pozostałym obszarze Góry Parkowej znajduje się sieć ścieżek spacerowych i rowerowych, które przebiegają przez teren porośnięty lasem mieszanym z przewagą świerku, lipy i dębu.

Góra Parkowa jest jedną z ulubionych tras biegaczy górskich oraz miłośników nordic walking. To także idealne miejsce dla turystów, którzy chcą zasmakować górskich spacerów bez długiej wyprawy.