Łysa Góra o wysokości 365 m n.p.m. znajduje się po wschodniej stronie miasta. Swoją nazwę zawdzięcza bezdrzewnemu obszarowi, na którym się wznosi. Masyw zbudowany jest z prekambryjskich gnejsów i migmatytów. Na szczycie znajduje się betonowy słup, oznaczający najwyższy punkt góry. Roztacza się stąd przepiękna panorama miasta z widokiem na Góry Sowie. Razem z pobliskimi szczytami - Gór Żmij i Dzikowiec - Łysa Góra cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników sportów ekstremalnych, tj. paralotniarstwa, motokrosu i kolarstwa górskiego. Przed wojną z tej góry startowały szybowce. Na tym terenie można spotkać rośliny kserotermiczne, w tym objętego ochroną dziewięćsiła bezłodygowego.

Start: Bielawa, wejście od. Al. Jana Pawła II lub od ul. Wodnej
Parking: brak, samochody osobowe wzdłuż ul. Wodnej lub przy szlabanie od strony Al. Jana Pawła II
Przejście: około 1 godziny
Długość: około 1 km