•  
  •  
Od 2014 roku w Przedszkolu Niepublicznym „Parkowe Skrzaty” trwa realizacja projektu rozwijającego zainteresowania turystyczno – krajoznawcze wśród dzieci. Program pt. "Góry Sowie poznajemy, z rodzicami wędrujemy” realizowany jest przy współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, a jednym z jego założeń jest zdobycie odznaki turystycznej „Znam Góry Sowie”.

W ramach inicjatywy, dzieci od trzeciego do szóstego roku życia wraz z opiekunami i przewodnikiem górskim - Mirosławem Gonktowskim maszerują po górach, poznając nowe miejsca na mapie Gór Sowich. Swoje osiągnięcia skrupulatnie notują w specjalnie do tego przeznaczonych książeczkach. Na ten moment pochwalić mogą się pamiątkowymi pieczęciami z: Wielkiej Sowy, Bukowej Kalenicy, Platformy Widokowej, Rymarzu, z Góry Czeszki, Galerii Rzeźb w Jodłowniku, Schronisk „Zygmuntówka” i „Bukowa Chata” oraz z Góry Popielak.

Wkrótce zamierzają zdobyć kolejne miejsca i pieczątki, a wśród będą między innymi: Kompleks Włodarz, Kościół Matki Boskiej w Sierpnicy, Ścieżkę Sentymentalną w Kamionkach (maj), Sztolnie Walimskie, Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Karczmę w Glinnie (czerwiec), Przęłęcz Sokolą, Schroniska „Sowa” i „Orzeł”(wrzesień), Srebrną Górę i Fort Donjon, Jemną i „Kamień Trzech Granic” (październik).

Tego typu wycieczki są doskonałym sposobem na integrację rodziny. Poprzez kontakt dziecka ze światem lokalnym i regionalnym wytwarzana jest również więź, tożsamość i przywiązanie do swojej „małej ojczyzny”. W dzieciach kształtuje się także postawa zaangażowania się w funkcjonowanie własnego środowiska. Każda wycieczka rozwija pamięć i wyobraźnię. Na szczególną uwagę zasługuje także aspekt sprawnościowy i rekreacyjny wycieczek. Wybierając ruch na świeżym powietrzu, unikamy spędzania czasu wolnego np. przed telewizorem.Informacje bieżące

Wiadomości aktualności

Kultura

Kultura

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Zapowiedzi

Zapowiedzi
21
Sty
„PIOTRUŚ I WILK” Sergiusz Prokofiew komponując w 1936 roku "Piotrusia i wilka” -"bajkę symfoniczną dla dzieci na głos recytujący i

Kalendarz Wydarzeń

Polecamy

Slider

Filmy

Play
Play
Play
Play
Slider