•  
  •  
10 kwietnia rusza trzecia już edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa. Kolejna odsłona z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie, ponieważ obecna pula pieniędzy, jaka zostanie przeznaczona na wybrane zadanie lub zadania, jest niemal dwukrotnie wyższa niż w poprzednich latach.


Tym razem Bielawa przeznacza bowiem nie 80 a 150 tysięcy złotych! Czekamy więc na wszystkie propozycje od mieszkańców, których realizacja będzie mogła przyczynić się do rozwoju Bielawy.

To, że warto zaangażować się i promować swoje pomysły pokazują poprzednie edycje BO. Do tej pory z Budżetu Obywatelskiego wykonano siłownię plenerową typu street workout, plac rekreacyjny oraz przystosowano boisko do treningów i meczów futbolu amerykańskiego.

Podobnie jak w roku ubiegłym nad realizacją Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa, czuwa aplikacja internetowa (instrukcja założenia konta użytkownika i zgłaszania projektów przez system internetowy została załączona poniżej informacji).

System ten posiada certyfikat SSL, który jest narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną.

To właśnie za jego pomocą można zgłosić projekt oraz zagłosować na wybraną propozycję. Oczywiście jest również możliwość dokonania tych czynności w sposób papierowy (w Biurze Podawczym UM Bielawa). Projekty mogą zgłaszać wyłącznie osoby pełnoletnie i zameldowane w Bielawie (jedna osoba może zgłosić kilka projektów). Zasada ta dotyczy również mieszkańców, którzy będą chcieli zagłosować na wybraną przez siebie propozycję (każda osoba może zagłosować wyłącznie jeden raz).

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem realizacji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa oraz z Regulaminem BO. Dodatkowo opublikowaliśmy skład Zespołu, którego zadaniem jest koordynacja i sprawne przeprowadzenie tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa.

Telefon kontaktowy w sprawie BO: Referat Promocji UM Bielawa - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 74 8328 735.


Harmonogram realizacji Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa na 2017 rok:

- Od 10 kwietnia do 24 kwietnia: składanie przez mieszkańców propozycji projektów.

- Do 28 kwietnia: spotkanie z liderami projektów.

- Do 12 maja: weryfikacja złożonych projektów przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego i konsultacja z Komisją Budżetu i Finansów Rady Miejskiej.

- Do 17 maja: podanie do publicznej wiadomości projektów dopuszczonych do głosowania i projektów odrzuconych.

- Od 19 maja do 1 czerwca: głosowanie mieszkańców nad propozycjami projektów.

- Do 5 czerwca: ogłoszenie wyników głosowania.

- Do 15 listopada: realizacja zadania zgodnie z wynikiem głosowania.

INSTRUKCJE OBSŁUGI DLA MIESZKAŃCÓW:

SYSTEM INTERNETOWY eBUDŻET OBYWATELSKI - INSTRUKCJA ZAŁOŻENIA KONTA UŻYTKOWNIKA

1. W celu zgłoszenia projektu w systemie internetowym należy założyć konto użytkownika.
2. W prawym górnym rogu wybieramy ikonę ZALOGUJ.
3. Wybieramy ikonę ZAŁÓŻ KONTO.
4. Wypełniamy formularz rejestracyjny użytkownika i zatwierdzamy.
5. Na podany adres e-mail użytkownika zostanie wysłany link do aktywacji konta użytkownika (klikamy w niego).
6. Mając już uprawnienia do logowania wpisujemy login i hasło.
7. Logujemy się do systemu.


SYSTEM INTERNETOWY eBUDŻET OBYWATELSKI - INSTRUKCJA ZGŁASZANIA PROJEKTÓW DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

1. Po zalogowaniu do systemu w lewym górnym rogu wybieramy rozwijaną ikonę eUsługi, następnie eBudżet Obywatelski i Moje propozycje robocze.
2. Wybieramy ikonę DODAJ (górny prawy róg).
3. W ekranie dodawania propozycji wypełniamy formularz oraz pole AUTOR.
4. Po wypełnieniu formularza akceptujemy klikając w ikonę ZAPISZ (istnieje możliwość stopniowego tworzenia projektu, nie trzeba od razu przesyłać go do weryfikacji).
5. Jeśli uznajemy, że wniosek jest kompletny, to na ekranie "Moje propozycje robocze" klikamy przycisk "Złóż propozycję", co przeniesie nas do ekranu "Złożenie propozycji". W tym miejscu jeszcze raz można zweryfikować dane. Jeśli wszystko jest wyświetlane zgodnie z założeniami, kliknięcie przycisku "Złóż", powoduje opublikowanie propozycji.

REGULAMIN BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GMINY BIELAWA

SKŁAD ZESPOŁU ZADANIOWEGO DO SPRAW BO NA 2017 ROK

LINK DO SYSTEMU INTERNETOWEGO eBUDŻET OBYWATELSKI


Poniżej prezentujemy dotychczasowe realizacje w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Bielawa:


Siłownia street workout


Mini siłownia plenerowa


Boisko do futbolu amerykańskiego