•  
  •  

"Trzy Świnki" - Bajkowa Niedziela

Kultura
Termin: 2017-11-19

Zapraszamy na pierwsze w sezonie jesienno-zimowym przedstawienie cyklu Bajkowa Niedziela. Na scenie Teatru Robotniczego zostanie zaprezentowana znana wszystkim opowieść o trzech prosięcych braciach uwikłanych w budowlane historie z wilczym sensacyjnym wątkiem w tle, to jak wiele produkcji tego teatru kierowanych dla dzieci, opowieść z morałem.

Nakłonione przez coraz mniej przyjazną jesienną aurę trzy świnki : Naf , Nif i Nuf, postanawiają wybudować sobie schronienie. Tylko jeden z braci, niejaki Naf, chce wybudować kosztujący wiele pracy solidny murowany dom dla wszystkich. Pozostali bracia decydują się na budowę domków „jednoprosięcych” z użyciem tanich materiałów. Jeden buduje dom ze słomy, drugi zaś z patyków. Obaj zaś drwią z wysiłków trzeciego brata budującego dom murowany. Oczywiście drwiny kończą się w chwili gdy ich mieszkania poddane zostają próbom „powietrzno-huraganowego” ataku wilka.

To wiemy niemal wszyscy, jednakże realizacja „Trzech świnek” Teatru William-Es nie ulega konwencjom i stereotypom. Dlatego nie wszystko w tej produkcji okazuje się być takim, jakim znamy to z książek.
Typowym dla Bajkowej Sceny jest humor bawiący nie tylko dzieci, oraz nieoczekiwane rozwiązania sytuacji. W tym wypadku zaskakującym jest też i samo zakończenie opowieści.

Pozostaje jednak niezmiennym przesłanie bajki mówiące o tym, że dom, jak i wszystko co tworzymy, zbudowane być winno na solidnym fundamencie i w staranny sposób, tak, aby przetrwało największe próby.
A zatem spektakl  „Trzy świnki” to nauka w pozytywnych barwach humoru dla dzieci i dorosłych.

„TRZY ŚWINKI” – spektakl Teatru William-Es
Reżyseria i scenografia – Danuta Gołdon
Muzyka : Bogdan Szczepański
19.11.2017
Bielawa - Teatr Robotniczy
Wstęp 10zł

 

 

Terminy


  • 2017-11-19