W trosce o seniorów, policja podejmuje szereg działań profilaktycznych. Dzięki możliwości zamieszczenia materiałów profilaktycznych w autobusach komunikacji miejskiej, istnieje możliwość zapoznania z ich treścią szerokiego audytorium.   Od końca ubiegłego miesiąca w autobusach komunikacji miejskiej widoczne są treści profilaktyczne, ukierunkowane na oszustwa, których ofiarami są osoby starsze.

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, prowadzi obecnie wojewódzki program profilaktyczny pn. „Wzorowy Senior”, na realizację którego, od samorządów powiatu dzierżoniowskiego, pozyskała środki na materiały profilaktyczne. W celu dotarcia do jak najszerszego grona seniorów, nawiązano współpracę z ZKM Bielawa oraz z dzierżoniowskim przedstawicielem firmy transportowej, którzy dzięki uprzejmości udostępnili miejsce w autobusach. Wspomniane treści emitowane są również w dzierżoniowskim NZOZ Szpitalu Powiatowym, Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury oraz placówkach oświatowych na terenie Dzierżoniowa.

na podst. opr. kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów