andrzejhordyjialeksanderszwed

W piątek 9 sierpnia do Bielawy przyjechał z wizytą senator RP – pan Aleksander Szwed. Podczas spotkania w bielawskim magistracie, gość i gospodarz rozmawiali przede wszystkim o możliwościach uzyskania dofinansowań z programów krajowych i unijnych na duże zadania inwestycyjne, planowane do realizacji w obecnej kadencji samorządu.

Dominującym tematem był nowy, ogłoszony 29 sierpnia br. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych konkurs, z którego gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie na budowę, przebudowę oraz remonty lokalnych ciągów komunikacyjnych.

W trakcie rozmowy, burmistrz Andrzej Hordyj przedstawił również nowe inicjatywy miasta w zakresie kultury i sportu, które mają przyczynić się do szerokiej promocji Bielawy.