W dniu 26.06.2019r. Wojewódzki  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał z Gminą Bielawa umowę pożyczki na kwotę 108.750 zł na wsparcie finansowe  zadania pn.„Ograniczenie niskiej emisji polegającej na zmianie systemu ogrzewania w lokalach lub budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa, Edycja II”. Uzyskaną pożyczkę Gmina Bielawa przeznaczyła na  dotacje dla  właścicieli lokali mieszkalnych, którzy dokonali zmiany systemu ogrzewania zasilanych paliwami stałymi lub biomasą na nowoczesne źródła ciepła m.in.: kotły gazowe, piece zasilane prądem elektryczny, kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami jak dla kotłów 5 klasy. Zainstalowanych zostało na przełomie 2017 i 2018r. - 66 sztuk ekologicznych źródeł ciepła (kotłów gazowych) o łącznej mocy 1238,00 kW.