Jak wynika z informacji Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, 1 sierpnia 2019 roku Piotr Ł., były burmistrz Bielawy, a obecny radny Rady Miejskiej Bielawy, usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązku, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Ma to związek z realizacją inwestycji, polegającej na modernizacji pomostu prowadzącego na wyspę na OWW Sudety.

Według prokuratury, inwestycja ta została podzielona na trzy etapy, w celu obejścia ustawy o zamówieniach publicznych. Dodatkowo, nie dopełniono obowiązku zgłoszenia tego typu prac do Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. Osiągnięcie korzyści majątkowej dotyczy wykonawcy tych prac. Za postawione zarzuty, byłemu burmistrzowi grozi od 1 do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Świdnicy przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, już od 2017 r. prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących miejskich inwestycji w Bielawie.