W poniedziałek 10 czerwca w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja związana z trwającą już kampanią informacyjno - edukacyjną ukazującą walory przyrodnicze Gór Sowich.Pieniądze na realizację tego przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego pozyskało Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska, do którego należy również Bielawa.

W ramach trwającego projektu, wkrótce odbędą się kolejne tego typu wydarzenia i inne ciekawe działania promocyjne. Wszystko po to, aby o potencjalne Gór Sowich dowiedziało się jak najwięcej osób.

Poniedziałkową konferencję poprowadził Artur Orzech, natomiast z ramienia gminy Bielawa uczestniczył w niej zastępca burmistrza Aleksander Siódmak.