otwarcie zlobka w bielawie przy ulicy Ludowej

Jest czysto, nowocześnie i co najważniejsze przystępnie cenowo. Mowa o nowo otwartym żłobku niepublicznym w Bielawie. Od jutra, przy ulicy Ludowej całoroczną opiekę zapewnioną mieć będzie spora grupa najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

We wtorek 23 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka Niepublicznego “Żyrafka”. Obiekt przeszedł gruntowną rewitalizację i obecnie gotowy jest na przyjęcie czterech grup dzieci. Od jutra uruchomione zostaną pierwsze trzy. W przyszłości - może ich być nawet osiem. Pomysłodawczynie inwestycji to pani Dagmara Bochniak-Jarzyńka oraz pani Małgorzata Domagała.

Podczas wtorkowego przemówienia okolicznościowego, burmistrz Andrzej Hordyj, podkreślił, że wartością dodaną tego miejsca jest także jego lokalizacja. Żłobek znajduje się bowiem na terenie objętym Lokalnym Programem Rewitalizacji Miasta Bielawa. W przeszłości, znajdowała się tutaj pralnia, później, przez lata budynek był w ruinie. Dzisiaj - to miejsce zyskało nowy blask i nadano mu nową funkcję, czyli zostało gruntownie zrewitalizowane.

Obecnie w placówce trwa jeszcze nabór, a cena za miesięczną opiekę nad jednym dzieckiem wynosi 399 złotych – tak samo więc jak w Żłobku Publicznym, prowadzonym przez gminę. Nowością jest natomiast opieka całoroczna, bez przerwy wakacyjnej oraz godziny pracy placówki: 6.00-17.00.