sesja rady radni rady miejskiej bielawy
W czwartek 14 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęto trzy uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminy Bielawa dla Województwa Dolnośląskiego. Porozumienie dotyczy przygotowania dokumentacji na realizację zadania budowy trzeciego etapu obwodnicy w Bielawie, który ma połączyć się z drogą do Jodłownika.

Druga uchwała miała związek ze zmianami w budżecie, koniecznymi do wprowadzenia w związku z zadaniem planowanym do realizacji z programu “MALUCH +”. Mowa między innymi o stworzeniu do końca bieżacego roku nowych miejsc żłobkowych przy ulicy Wolności 39.

Trzecia uchwała natomiast dotyczyła zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bielawa, będącej konsekwencją zmian w budżecie.