Kilka dni temu, informowaliśmy o zmianie logotypu Bielawy oraz powrocie do idei modelowego miasta ekologicznego. Nie była to tylko zmiana wizerunkowa – w ślad za nią bowiem, Bielawa chce realizować i kontynuować podjęte już w grudniu ubiegłego roku działania na rzecz poprawy i ochrony środowiska.

Obecnie, Bielawa otrzymała promesę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na udzielenie pożyczki w ramach projektu pn. "Ograniczenie niskiej emisji polegającej na zmianie systemu ogrzewania w lokalach lub budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Bielawa". Mowa o kwocie 108.750 zł!

Wszyscy właściciele lokali mieszkalnych, którzy w 2018 r. złożyli wniosek o dofinansowanie do wymiany ogrzewania - otrzymali je. Mowa o osobach, które dokonały zmian systemu ogrzewania, zasilanego paliwami stałymi lub biomasą, na nowoczesne źródła ciepła m.in.: kotły gazowe, piece zasilane prądem elektrycznym, kotły na paliwa stałe lub biomasę.

Kontynuując proekologiczne działania, mieszkańcy nadal mają możliwość składania wniosków o dotację za zmianę sposobu ogrzewania. Szczegóły na ten temat uzyskać można w Referacie Ochrony Środowiska. ( Plac Wolności 1, pok.nr 3.) Informacje dodatkowe znajdują się natomiast tutaj: http://um.bielawa.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/4242-nabor-wnioskow-o-dotacje-na-zmiane-sposobu-ogrzewania-25

Warto pamiętać, że wymiana pieców opalanych węglem, drewnem lub koksem na kotły ekologiczne, w dużej mierze przyczynia się do poprawy jakości powietrza i niższej emisji zanieczyszczeń pyłów. Nie pozostaje także bez znaczenia dla zdrowia wszystkich mieszkańców.

fot.pixabay.pl