Jesienią i zimą sytuacja osób bezdomnych staje się dramatyczna. Spotykamy ich na terenie miasta, w parkach, przy sklepach i innych miejscach. W poszukiwaniu dachu nad głową szukają schronienia na terenach ogródków działkowych, w klatkach schodowych, piwnicach czy pustostanach. Ponieważ niskie temperatury zagrażają ich zdrowiu i życiu, nie można pozwolić by zostali całkiem sami.
Strażnicy Miejscy docierają do takich osób bezdomnych. Przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielawie kilka osób znalazło schronienie w schroniskach dla bezdomnych i innych ośrodkach . Inni odmówili jakiejkolwiek pomocy i wsparcia. W obecnym sezonie zimowym funkcjonariusze docierając do takich osób oferują im różne możliwości wsparcia socjalnego, a także nawet osobistego przekazując jedzenie lub ubranie. Ponadto gdyby zaszła taka konieczność, udzielą im pomocy medycznej, a w uzasadnionych sytuacjach wzywają do nich pogotowie ratunkowe lub wiozą do ogrzewalni prowadzonej przez Misję Nowa Nadzieja. Apelujemy do mieszkańców, by nie pozostawali obojętni na los osób bezdomnych i zgłaszali informacje o osobach zagrożonych wychłodzeniem czy potrzebujących pomocy na numer interwencyjny Straży Miejskiej Bielawy 669-102-102 lub na Policję.

opr. SM Bielawa