•  
  •  
Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum wzięła udział w akcji Światowe Dni Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, zapomnianej w trakcie wakacji.

W akcji uczestniczą razem z Polską 22 kraje, m.in.: Kanada, Rosja, Niemcy, Australia, Kolumbia, Ekwador, Nowa Zelandia itp. Udział w „święcie” TABLICZKI MNOŻENIA był wielkim szkolnym wydarzeniem. Podczas akcji dzieci tworzyły plakaty, rekwizyty i przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas gier, zabaw oraz konkursów matematycznych. Wszystko po to, aby potem śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

W każdej klasie wyłonionych zostało od 3 do 6 ekspertów, którzy otrzymali imienne certyfikaty. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” nastąpiło w formie pisemnej lub elektronicznej (tabliczka mnożenia na czas). 28 września 2018 r. uczniowie, którzy otrzymali imienne certyfikaty lub inni zgłoszeni przez nauczycieli, wzięli również udział w szkolnym konkursie matematyczno – logicznym, podczas którego musieli rozwiązać był zestaw 6 łamigłówek . Aktywny udział w Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia dał uczniom nie tylko możliwość powtórzenia i utrwalenia tabliczki, ale był też powodem do dobrej i niezapomnianej zabawy. organizacja i opracowanie

Opr. M. Osiewała