W niedzielę 7 października odbył się Jubileusz 70-lecia erygownia parafii pw. Ducha Świętego w Bielawie, połączony z otwarciem Sowiogórskiej Drogi św. Jakuba w naszym mieście. W Bielawie znajdują się dwa punkty na wspomnianym szlaku pielgrzymkowym – pierwszy na Placu Wolności i drugi przy parafii Ducha Świętego.

Tego dnia, przy parafii Ducha Świętego odbyły się również uroczystości związane z jubileuszem parafii. W jego ramach miało miejsce m.in odsłonięcie tablicy opisującej szlak. Oprócz tego, z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodłegości, na terenie parafii odbyło się także posadzenie symbolicznego drzewka.

W wydarzeniu uczestniczyli mi.n: biskup świdnicki Ignacy Dec, proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Krzystof Pełech, burmistrz Piotr Łyżwa, zastępca burmistrza Jadwiga Horanin, prezes Stowarzyszenia św. Agnieszki - Grażyna Smolińska, a także przedstawiciele bielawskich placówek oświatowych, służb mundurowych, sponsorzy i parafianie.