•  
  •  
Zakończyły się wakacje, więc na dobre wznowiono prace przy budowie drogi dojazdowej do Jeziora Bielawskiego, która połączy ulice Wysoką i Lotniczą. Do tej pory budowlańcy wykonali nową kanalizację deszczową oraz część chodników i parkingów. W najbliższych dniach rozpocznie się zdejmowanie płyt betonowych i realizacja podbudowy pod nową nawierzchnię asfaltową.

Efektem prowadzonych prac będą: nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie, a także ponad 200 miejsc postojowych. Już niedługo droga, która jest bolączką kierowców, pieszych i rowerzystów, będzie po modernizacji dużym udogodnieniem dla mieszkańców i turystów.

Według planu nową drogą pojedziemy jeszcze w tym roku.

Jednocześnie trwa budowa nowego budynku wejściowego na teren ośrodka wypoczynkowego. Powstaje on w miejsce wyburzonego obiektu, który był zniszczony i niefunkcjonalny. Do tej pory wybudowano fundamenty, a obecnie odbywa się stawianie ścian. Nowy obiekt, który będzie posiadał zaplecze szatniowe, sanitariaty, pomieszczenie dla WOPR oraz kasy do obsługi basenu, ma zostać zrealizowany do końca roku.

Inwestycje prowadzone są przy udziale środków zewnętrznych.