•  
  •  
Troje młodych mieszkańców  Bielawy, którzy godnie reprezentowali swoje szkoły, pracodawców i Hufiec Pracy przez trzyletni okres wytężonej nauki, pojedzie do stolicy na zaproszenie Pana Ministra Obrony Narodowej  Michała Dworczyka w nagrodę za aktywność zawodową i artystyczną.
Warto było  pracować a świadectwem tego dla młodszych roczników był dzień rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2 w Dzierżoniowie, gdzie doceniono najlepszych absolwentów, a także dostrzeżono w samej Warszawie. Absolwent, światowy mistrz fryzjerstwa Mateusz Milejski wraz z trzema koleżankami Eweliną Koniusz, Eweliną Jursza i dzierżoniowianką  Wiktorią Handwerkier zostali zaproszeni do Warszawy i Sejmu przez Pana Ministra MON Michała Dworczyka. List gratulacyjny odczytała i wręczyła Panu Mateuszowi Pani Irena Bukalska - Asystent Biura Poselskiego w Dzierżoniowie.  Oprócz listu i gratulacji  wyróżnieni  absolwenci  zostali zaproszeni  do Sejmu.

Dzisiaj nie tylko mówi się o znaczeniu kształcenia zawodowego, ale z nadzieją patrzy na przyszłych specjalistów w swoim fachu. Jak ważny jest rynek pracy i fachowcy dostrzegamy na co dzień, gdy nie możemy naprawić  butów czy kranu albo być pięknie i finezyjnie uczesanym, gdy wybieramy się na ważną dla nas  uroczystość. My będziemy mogli liczyć na naszych mistrzów. Szlify mistrz zdobywał u Pani Jolanty Buczyńskiej w Salonie Fryzjerskim „Jola”.  Jesteśmy z nich wszystkich dumni. We wrześniu będą nas reprezentować w Warszawie.
Należy dodać, że Pan Mateusz Milejski  otrzymał również list gratulacyjny i prezent od Pani Minister MEN Anny Zalewskiej. Gest ten jest dowodem na to, że docenia się i stawia na szkolnictwo zawodowe i fachowców. Wierzymy, że ich talenty zostaną pomnożone przez  absolwentów a ich dalsza ścieżka zawodowa zaprowadzi ich po wieniec zwycięstwa.

Pani Minister Anna Zalewska w swoim przemówieniu do uczniów rozpoczynających naukę   4 września podkreśliła, że „Każdy ma prawo do tego, aby zdobyć jak najlepsze wykształcenie, które będzie realizowało jego marzenia i wykorzystywało jego talenty”. Przyłączamy się do życzeń, a młodszym kolegom ze szkół zawodowych mówimy, że dokonali właściwego wyboru.

Oprac i zdjęcia : Nikola Krajewska – wychowawca Hufca Pracy w Dzierżoniowie