Za nami II edycja Powiatowej Debaty Zawodoznawczej, której gospodarzem jest Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. W tym roku została zrealizowana 2 marca pod hasłem „Trafny wybór = dobra przyszłość". Podczas spotkania młodzież i pracodawcy wymienili się informacjami nt. wzajemnych oczekiwań, możliwości podejmowania własnej przedsiębiorczości oraz podzielili spostrzeżeniami o lokalnym rynku pracy.

W debacie uczestniczyli uczniowie gimnazjów z terenu powiatu dzierżoniowskiego wraz z nauczycielami, młodzież ZSiPKZ w Bielawie, radna rady powiatu dzierżoniowskiego – Irena Skibniewska-Kozak, dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – Alicja Hromada,  dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dzierżoniowie Agnieszka Walawska oraz zastępca dyrektora PUP w Dzierżoniowie Monika Zawilak. Swoją obecnością imprezę uświetnili również pracodawcy z różnych branż: fototechniczna - Grażyna Kotasek "Foto-Techni-Color" Zakład Fotograficzny, przedsiębiorczość – prezes Stanisław Jurcewicz ze spółki BARL Bielawa, informatyczna - Leszek Szczakowski firma KOPNET, mechaniczna - Paweł Gogolewski – firma DRG Agro Group.