•  
  •  
zmiany kurdów autobusów zkm
Od czwartku 21 marca, w związku z planowanymi robotami drogowymi na ulicy Cichej w Dzierżoniowie, autobusy komunikacji miejskiej ZKM linii: 45, 46 i 49 w kierunku Niemczy, nie będą obsługiwały następujących przystanków: Dzierżoniów "ul. Ząbkowicka", Dzierżoniów "Ogródki działkowe", Dzierżoniów "ul. Cicha" i "Dobrocin 1". Za utrudnienia - przepraszamy.

sesja rady radni rady miejskiej bielawy
W czwartek 14 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której podjęto trzy uchwały.

rondo andersa roweckiego
W środę 13 marca Bielawa podpisała umowę z firmą AS-BUD Sp. z o.o., na realizację zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic: Generała Grota Roweckiego oraz Generała Władysława Andersa. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach, a zakończone zostaną do końca sierpnia br.

wysypisko smieci smieci w bielawie
Po tym jak stopniał śnieg, a kiedy nie zazieleniły się jeszcze drzewa i krzewy, doskonale widać jak niektórzy mieszkańcy dbają o miejsce, w którym żyją. Straż Miejska Bielawy wraz z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego podjęła działania, do których zachęca wszystkich mieszkańców, którym wygląd miejsca, w którym żyją nie jest obojętny. Opracowany został program pod tytułem „Nie bądź cieć i nie śmieć”. Zapraszamy do współpracy, w ramach której prowadzone będą działania informacyjne i kontrolne. 

noc biologow mlodziez szkoly
W piątek 29 marca o godz. 14.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Bielawie rozpocznie się I Bielawska Noc Biologów. Będzie to spotkanie młodzieży zainteresowanej biologią z naukowcami i studentami Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego – pasjonatami tej nauki. Spotkanie przebiegnie pod hasłem: Zbadaj – poznaj – zrozum.