•  
  •  
We wtorek 15 sierpnia, jak co roku pod pomnikiem Pamięci Narodowej, miały miejsce uroczyste obchody upamiętniające Święto Wojska Polskiego.

Na początku września rozpocznie się modernizacja chodnika przy ulicy Żeromskiego i budowa nowej zatoki postojowej. Chodnik o długości blisko 100 metrów powstanie na wysokości budynków od 7 do 9 na osiedlu Włókniarzy, w okolicy wjazdu na parking Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. 

Za kilkanaście dni rozpocznie się budowa chodnika przy ulicy Wysokiej w rejonie jeziora bielawskiego. Budowa rozwiąże problem wzmożonego natężenia ruchu w tej części ulicy, spowodowanego brakiem osobnej przestrzeni dla kierowców, pieszych i rowerzystów.

Urząd Miejski w Bielawie, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie serdecznie zapraszają pracodawców zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji Targów Pracy w Bielawie.

We wrześniu 2015 roku i lutym 2016 roku Telewizja Sudecka opublikowała materiały prasowe, pomawiające Urząd Miejski w Bielawie oraz obecnego komendanta Straży Miejskiej Grzegorza Nowaka o działania niezgodne z obowiązującym prawem. Mowa o publikacjach prasowych pt. „Konkursy w Bielawie to fikcja” oraz „Wyższe koszty utrzymania Straży Miejskiej w Bielawie”, których autorem jest redaktor naczelny Telewizji Sudeckiej Adam Pachura.