Od 4 do 6 października br., w Bielawie przebywała pięćdziesięcioosobowa grupa mieszkańców z miasta partnerskiego – Lingen. Jej większą część stanowiły dzieci w wieku szkolnym, które przyjechały do naszego miasta m.in. na turniej piłkarski. Pozostałą część delegacji tworzyli ich trenerzy i opiekunowie oraz pracownicy lingenowskiego magistratu.

Jedną ze składowych wspomnianej wizyty, był rozegrany w piątek 4 października, mecz przyjaźni. Piłkarskie rozgrywki odbyły się nie tylko pomiędzy dziećmi z Bielawy i Lingen, ale także pomiędzy samorządowcami. Skład powołanej przez burmistrza Andrzeja Hordyja reprezentacji miejskiej, liczył aż 14 piłkarzy. Po drugiej stronie, drużyna była nieco bardziej liczna. Ostatecznie, mecz wygrali goście. Nie wynik, był tu jednak najważniejszy, a wspólna integracja i dobra zabwa. A tej z pewnością nikomu nie brakowało.

Podczas pobytu w Bielawie, goście odwiedzili także jej okolice, m.in. Srebrą Górę czy Wrocław. Warto przypomnieć, że międzynarodowa współpraca Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi wraz z klubem piłkarskim VFB Lingen trwa już ponad 20 lat.