•  
  •  
W ramach obchodów 100-lecia powołania Policji Państwowej i realizowania programu „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, odbył się piknik na stokach Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik w Rzeczce. Dzierżoniowscy i noworudzcy policjanci połączyli świetną zabawę z edukacją.
3 lutego 2019r. policjanci powiatu dzierżoniowskiego i gminy noworudzkiej w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”w Rzeczce na wyciągu „Górnik”, zorganizowali liczne zabawy, połączone z edukacją. Piknik dla całych rodzin związany był także z świętowaniem setnej rocznicy powstania Polskiej Policji. Wszystkie przybyłe dzieci: młodsze i starsze miały możliwość uczestnictwa w konkursach: rysunkowym, „Slalomie Gigancie” i zjeździe na byle czym. Policjanci posiadający kwalifikacje instruktorów prowadzili zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na nartach. Dużą atrakcją dla najmłodszych był Komisarz Lew. Podjęte działania miały charakter edukacyjny.

Promowane było bezpieczeństwo na stoku, rozdawane broszury z „Dekalogiem Narciarza”. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z policjantami przeprowadziło pokaz akcji ratowniczej.
Na koniec rozlosowano mnóstwo nagród, a każdy otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo.

Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów. Relację przeprowadziła TV Sudecka: https://www.youtube.com/watch?v=eQBHDrksNg4

Obecna na miejscu była także TVP 3 Wrocław:

https://wroclaw.tvp.pl/41152579/polmetek-dolnoslaskich-ferii-na-przeleczy-sokolej-w-gorach-sowich

https://wroclaw.tvp.pl/41151882/03022019-1830


Współorganizatorom: KP Nowa Ruda, UM Dzierżoniowa, UM Bielawy, GOPR, właściciel Kompleksu Wyciągów Narciarskich Górnik serdecznie dziękujemy.
Uczestników zapraszamy na przyszły rok!

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów