„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” św. Jan Paweł II Dnia 27 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół im. ks. Dzierżonia w Pieszycach miał miejsce NOWOROCZNY OTWARTY CHARYTATYWNY  MARATON PIŁKI SIATKOWEJ „Gramy dla Natalii i Adriana.”
Celem głównym wydarzenia była:
- zbiórka pieniędzy na zakup ortezy, rehabilitację Natalii Zamorskiej, mieszkanki gminy Pieszyce
- zbiórka pieniędzy na rehabilitację Adriana Rycąbla, mieszkańca gminy Bielawa
Cele dodatkowe to:
- integracja sympatyków gry w siatkówkę  poprzez bezpośrednią grę w piłkę siatkową w szczytnym celu
- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników

Patronat honorowy nad imprezą objęli: K.S. Bielawanka Bester Bielawa i Salos Pieszyce. Organizatorem wydarzenia był Komitet Społeczny „Pomagajmy Razem” a  partnerem organizacyjnym Zespół Szkół im. ks. Dzierżonia w Pieszycach i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. ks. Dzierżonia w Pieszycach
Część sportową rozpoczęto od „meczu otwarcia  For Fun – Sparta Dzierżoniów. Do maratonu ostatecznie zgłosiło się 15 drużyn z 4 powiatów, 7 gmin:
„For Fun”, „Sparta Dzierżoniów”, „Mościsko”, „STS Budzów”, „TKKF Dzierżoniów” „Huragan Prusy”,  „Na Bank”, „Blok Techniczny Pieszyce”,  „Lutomierz”, „Starosta i Przyjaciele”, „WKS Voley Wilczyce” , „WKS Voley SR  Wilczyce”, „WKS Voley JR  Wilczyce” „Pieszyce”, „Atomówki Pieszyce."

W sumie przez 12 godzin i 30 minut / 720min. (8:00 –„ mecz otwarcia” , 20:30 godzina zakończenia „meczu zamknięcia”) rozegranych zostało 21 meczów (48 setów). „Zabawa piłką siatkową” była przednia i sympatyczna, nikt nie czuł zmęczenia. Nie brakowało emocji i siatkówki na wysokim oraz wyrównanym poziomie. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych,młodzieży, do dyspozycji były:
zamek dmuchany, strefa zabaw, strefy playstation i dart oraz piłkarzyki.

Ponadto można było skorzystać z bogato zaopatrzonej gastronomi, jak również zakupić losy w loterii fantowej
Dopisała sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy piłki siatkowej, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w maratonie a chcieli wesprzeć naszą akcję. Miały miejsce  liczne licytacje. MVP Licytacji została firma Unison Engine Components Poland Spółka z.o,o, która zlicytowała koszulkę Piotra Zielińskiego za 3000 zł. W sumie dzięki dobroczynności publiczności  i drużyn udało się wspólnie zebrać 19798,27zł. + 1euro
Dzięki tej pomocy Natalia i Adrian są bliżej do dogodniejszego funkcjonowania w codzienności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę.
Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji Zespołu Szkół im ks. Dzierżonia w Pieszycach, nauczycielom i uczniom szkoły oraz ludziom dobrego serca – wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji maratonu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Szczególne i gorące podziękowania składamy naszym darczyńcom dzięki, którym mogliśmy zapewnić uczestnikom zimny i ciepły bufet, było ich tak wielu, że  obawiamy się, że kogoś możemy ominąć dlatego nie wymieniamy indywidualnie , dla Wszystkich Wielkie Dzięki.
Podziękowania składamy ofiarodawcom przedmiotów, gadżetów do licytacji, loterii fantowej, których również było bardzo wielu i żeby kogoś nie ominąć  nie wymieniamy również  indywidualnie, dla Wszystkich  Wielkie Dzięki
Podziękowania składamy również firmom  i osobom zabezpieczającym medycznie maraton.