Jezioro Bielawskie zajęło II miejsce w plebiscycie Gazety Wrocławskiej w kategorii „Atrakcja Turystyczna Roku”. W etapie regionalnym konkursu „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2018”, Jezioro Bielawskie ustąpiło tylko równie wspaniałej atrakcji, jaką jest Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach.

Wszystkim osobom, które oddały głos na Jezioro Bielawskie w tym prestiżowym plebiscycie, serdecznie dziękujemy. To dla produktu turystycznego, jakim jest Jezioro Bielawskie, ogromny dowód uznania i okazja do szerokiej promocji.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji konkursu Bielawa zajęła drugie miejsce w kategorii Miejscowość Roku w regionie wałbrzyskim oraz drugie miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku za organizację festiwalu Regałowisko.