•  
  •  
To, że Bieg Gladiatora na stałe wpisał się już w kalendarz imprez Bielawy, nie pozostawia wątpliwości. Fakt, że z roku na rok startuje w nim coraz większa liczba chętnych, najlepiej świadczy o jego powodzeniu. W miniony weekend 9 i 10 czerwca odbyła się III już edycja tego wydarzenia. Udział w nim zdecydowało się wziąć blisko 1500 osób! Miłośnicy survivalu mieli tego dnia do pokonania siedmiokilometrową trasę normalną (40 przeszkód) oraz jedenastokilometrową trasę ekstremalną (60 przeszkód).

Wydarzenie oficjalnie otworzył burmistrz miasta Piotr Łyżwa, wraz z wraz z dyrektorem zawodów Marcinem Samulem, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy i bezkontuzyjnego ukończenia biegu.

Na trasach biegu, jak co roku, nie zabrakło wspinaczek, kąpieli błotnych, kontenera z lodem, czy podziemnych tras. Specjalanie przygotowaną na tegoroczny bieg była także przeszkoda pod nazwą: GLADIATOR, polegająca na umiejętnym przechodzeniu przez zaporę, trzymając się tarcz i mieczy. Z relacji uczestników wynika, że wyjątkowo wymagający był również odcinek górski.

Oczywiście dużym zainteresowaniem cieszył się także GLADIATOR JUNIOR. Nie tylko dorośli bowiem mogli spróbować swoich sił w biegu i doświadczyć emocji pokonywania przeszkód oraz euforii zwycięstwa – dla dzieci przygotowany był także do pokonania, specjalny tor przeszkód. Chętnych nie brakowało, a pamiątkowe medale, otrzymali wszyscy uczestnicy.

Warto dodać, że na wydarzeniu, Bielawa promowała sie także na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjno - reklamowym.

Więcej zdjęć z biegu dostępnych jest na stronie: https://photos.app.goo.gl/1gsShbmN2n2Hu5517. Wyniki - na stronie www.osirbielawa.pl

Organizatorem imprezy było miasto Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.