•  
  •  
W dniach 11 - 13.04.2018r., Miasto Bielawa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz kolejny zorganizowali na Pływalni „Aquarius” Mistrzostwa Bielawy Szkół Podstawowych w Pływaniu. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych uczestników wśród szkół podstawowych oraz popularyzacja pływania na terenie gminy. W zawodach startowały klasy I-III oraz IV - VI z czterech szkół: Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum
Zespół Szkół Społecznych STO

W zawodach udział wzięło ok. 430 zawodniczek i zawodników startujących w konkurencjach:

Klasa I 25 m stylem grzbietowym
Klasa II 25 m stylem dowolnym i grzbietowym
Klasa III 25 m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym,
Klasa IV 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
Klasa V 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
Klasa VI 50 m stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym
Sztafeta klas IV - VI 6x50 m stylem dowolnym

Uzyskano następujące wyniki:

KLASA I:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 25 M DZIEWCZĄT

Alicja Przybyszewska           SP 10                0:24:43
Laura Brachman                   SP 4                0:29:30           
Aleksandra Wichłacz            ESP 7                0:29:79

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 25 M CHŁOPCÓW

Filip Bernacik                      SP 10                0:23:38
Gracjan Sutuła                    SP 4                  0:30:90
Antoni Klimczek                  SP 10                0:32:06

Punktacja drużynowa:

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum 174 pkt.
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum 60 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum 54 pkt.

KLASA II:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 25 M DZIEWCZĄT

Aleksandra Mirecka         SP 4     0:26:54
Milena Solak                    SP 10   0:27:07
Manuela Reis                   SP 10   0:27:66

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 25 M CHŁOPCÓW

Tymon Otrocki                 SP 10              0:22:53
Filip Musiałek                    SP 10               0:30:11
Alan Bałazy                     SP 10               0:30:15

KONKURENCJA 3 / STYL GRZBIETOWY / 25 M DZIEWCZĄT

Aleksandra Mirecka           SP 4                0:27:53
Milena Solak                    SP 10              0:28:32
Manuela Reis                   SP 10             0:28:33

KONKURENCJA 4 / STYL GRZBIETOWY / 25 M CHŁOPCÓW

Tymon Otrocki                 SP 10              0:24:48
Wojciech Laskowski          SP 10              0:26:68
Karol Strachanowski          SP 4                0:30:53

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum               303 pkt.
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum                                     113 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum            106 pkt.

KLASA III:

KONKURENCJA 1 / STYL DOWOLNY / 50 M DZIEWCZĄT

    Kinga Modrzewska                SP 4                0:17:69
    Klara Kumiec                         ESP 7              0:19:88
    Zuzanna Zdun                       SP 10              0:20:56

KONKURENCJA 2 / STYL DOWOLNY / 50 M CHŁOPCÓW

Adrian Lisiecki                       SP 10              0:18:44
Aleksander Szwesta              Społ.               0:20:41
Radosław Kanior                   SP 4                0:20:93

KONKURENCJA 3 / STYL GRZBIETOWY / 50 M DZIEWCZĄT

Kinga Modrzewska                SP 4               0:21:53
Alicja Domek                         ESP 7            0:23:67
Anastazja Rogalska               SP 10              0:24:44

KONKURENCJA 4 / STYL GRZBIETOWY / 50 M CHŁOPCÓW

Karol Smoliński                     SP 10              0:22:94
Aleksander Szwesta             Społ.               0:23:94
Artur Hnatiuk                      SP 10              0:25:59

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50 M DZIEWCZĄT   

Zuzanna Zdun                       SP 10              0:29:85
Zofia Sieradzka                      SP 4                0:33:03
Marysia Skurzyńska                 SP 10              0:36:28

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50 M CHŁOPCÓW

Adrian Lisiecki                       SP 10             0:24:09
Olivier Zimmermann              ESP 7              0:25:97                      
Radosław Kanior                   SP 4                0:26:12

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum 388 pkt.
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum 255 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum 140 pkt.

KLASA IV:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 50M DZIEWCZĄT

Milena Kołodziej            ESP 7         0:44:57
Amelia Tkaczyk             ESP 7         0:46:91
Martyna Schneider        ESP 7         0:49:53

KONKURENCJA 2 /STYL GRZBIETOWY/ 50M CHŁOPCÓW

Adrian Boczkowski         SP 10               0:44:50
Jakub Bednarz               Społ.                0:48:53
Gracjan Borkowski         SP 10                0:48:56

KONKURENCJA 3/ STYL DOWOLNY/ 50M DZIEWCZĄT

Wiktoria Raszewska       SP 10        0:38:72
Milena Kołodziej             ESP 7        0:39:05
Kalina Kusowska            ESP 7        0:39:60

KONKURENCJA 4 /STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

Witold Otrocki                SP 10           0:37:70
Jakub Bednarz                Społ.            0:40:16
Gracjan Borkowski           SP 10           0:41:34

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

Wiktoria Raszewska      SP 10              0:50:82
Amelia Tkaczyk             ESP 7              0:52:70
Adrianna Suchecka       ESP 7              0:54:07

KONKURENCJA 6 /STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

Adrian Boczkowski        SP 10         0:48:10
Szymon Kuleta              SP 10        0:52:61
Witold Otrocki                SP 10      0:52:69

KLASA V:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY/ 50M DZIEWCZĄT

Maja Kuleta              SP 10              0:37:64
Patrycja Lisiecka      SP 10              0:41:88
Zofia Stachurska      SP 10              0:43:31

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 50M CHŁOPCÓW

Oliwier Paprzycki       SP 10             0:41:92
Kamil Chramęga       SP 10              0:45:00
Miłosz Sichniewicz    ESP 7             0:48:54

KONKURENCJA 3 / STYL DOWOLNY / 50M DZIEWCZĄT

Maja Kuleta             SP 10               0:32:31
Karolina Biały           ESP 7               0:35:78
Patrycja Lisiecka      SP 10               0:35:94

KONKURENCJA 4 / STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

Jakub Pliszka          SP 10           0:34:31
Oliwier Paprzycki    SP 10           0:34:86
Marcin Drzyzga      SP 4             0:36:91

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

Maja Ardelli        ESP 7               0:45:46
Karolina Biały     ESP 7              0:51:60
Natalia Mucha    SP 4                0:51:75

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

Jakub Pliszka         SP 10             0:43:97
Marcin Drzyzga      SP 4               0:49:65
Michał Poborczyk   ESP 7             0:50:85

KLASA VI:

KONKURENCJA 1 / STYL GRZBIETOWY / 50M DZIEWCZĄT

Nikola Kumiec         ESP 7             0:41:75
Zuzanna Smaga     SP 10              0:44:28
Maja Kozłowska     SP 10              0:46:88

KONKURENCJA 2 / STYL GRZBIETOWY / 50M CHŁOPCÓW

Marceli Kołodziej      ESP 7              0:38:53
Olaf Nowakowski      SP 10             0:42:82
Oliwier Sordyl           SP 10             0:47:19

KONKURENCJA 3 / STYL DOWOLNY / 50M DZIEWCZĄT

Nikola Kumiec          ESP 7            0:34:91
Julia Skwara            SP 10             0:37:02
Maja Kozłowska       SP 10            0:38:31

KONKURENCJA 4 / STYL DOWOLNY / 50M CHŁOPCÓW

Oskar Stachura         ESP 7             0:29:62
Paweł Pastuszka      SP 10              0:35:94
Marceli Kołodziej      ESP 7              0:36:51

KONKURENCJA 5 / STYL KLASYCZNY / 50M DZIEWCZĄT

Julia Skwara            SP 10               0:44:50
Klaudia Mróz           ESP 7              0:50:09
Sara Cybowska       ESP 7              0:50:47

KONKURENCJA 6 / STYL KLASYCZNY / 50M CHŁOPCÓW

Oskar Stachura        ESP 7              0:44:19
Błażej Ostrowski      ESP 7              0:46:91
Paweł Pastuszka     SP 10              0:48:81

KONKURENCJA 7 / SZTAFETA 6x50 M STYLEM DOWOLNYM ( KLASY IV - VI)

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum - 03:39:93
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum - 03:43:38
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum - 04:38:97
Szkoła Społeczna STO - 05:04:20

Klasyfikacja drużynowa Klas IV-VI:

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum - 1181 pkt.
Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Gimnazjum - 937 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum - 299 pkt.
Szkoła Społeczna STO - 231 pkt.

Zawodnicy zajmujący miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy. W klasyfikacji drużynowej za miejsca I - III wręczane były puchary. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych. Do zobaczenia za rok!

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.osir.bielawa.pl




Oprac.: OSiR