W nocy z 10 na 11 marca Bielawa po raz kolejny brała udział  w Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim Otyliada. Zawody odbyły się na Pływalni Miejskiej „Aquarius”. Lokalnym współorganizatorem maratonu było Miasto Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. Celem imprezy była popularyzacja pływania. Zawody otworzył burmistrz miasta Piotr Łyżwa  życząc wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i ustanowienia nowych rekordów życiowych. W zawodach pływało 55 zawodniczek i zawodników (dzieci, młodzież i dorośli). Uczestnicy od godz. 18:00 do godz. 3.25 w niedzielę rano przepłynęli łącznie 304 450 metrów.

Najdłuższy dystans pokonała Adrianna Kwiatkowska , która przyjechała do nas z  Brzegu Dolnego i przepłynęła  21 100 m (844 długości basenu).
Wyniki:

1.    Adrianna Kwiatkowska - 21 100 m
2.    Piotr Rybicki - 16 500 m
3.    Marcelina Taranek  - 12 000 m

Najmłodsi uczestnicy maratonu to:  Hania Kożuszek –Babińska rocznik 2011 oraz Szymon Karczyński rocznik 2013. W nagrodę otrzymali dyplomy pamiątkowe maskotki „Otylki”. Najstarszym zawodnikiem był p. Andrzej Jóźwiak.

Wszyscy uczestnicy maratonu otrzymali pamiątkowe mini medale oraz certyfikaty. Zwycięzcy zajmujący miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w V Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim OTYLIADA 2018, gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników była to przede wszystkim dobra zabawaoraz możliwość aktywnego spędzenia wieczoru i nocy. Pełne wyniki dostępne na stronie: www.osir.bielawa.pl

opr. OSIR Bielawa