W sobotę 25 listopada na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie odbył się Otwarty Charytatywny Mityng Pływacki - Pomoc dla Tosi Murczak. Celem głównym wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację mnogich wad genetycznych ośmiomiesięcznej Antoniny Murczak, mieszkanki gminy Bielawa.

Cele dodatkowe to:

- integracja sympatyków pływania poprzez bezpośrednie pływanie w szczytnym celu
- umożliwienie czynnego wypoczynku oraz wzmacnianie zdrowia oraz kondycji uczestników

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bielawa Piotr Łyżwa, organizatorem wydarzenia natomiast był fanpage Serca Sercom a partnerem organizacyjnym Gmina Bielawa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie. Po oficjalnym otwarciu mityngu przez burmistrza Piotra Łyżwę miał miejsce pokaz pływania synchronicznego zawodniczek klubu LUKS Aquarius Bielawa. W mityngu udział wzięło blisko 150 uczestników. Rywalizowano w 4 kategoriach wiekowychw stylu dowolnym, w pływaniu w płetwach (BI-FINS), oraz w sztafetach mix w stylu dowolnym. Wynik i miejsce były drugorzędną sprawą, liczyła się „dobra zabawa po przez pływanie i pomoc drugiej osobie”, i nikt nie czuł zmęczenia. Nie brakowało emocji i pływania na wysokim oraz wyrównanym poziomie. Dopisała również sympatyczna publiczność, darczyńcy i sympatycy pływania, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w mityngu a chcieli wesprzeć naszą akcję. Miały miejsce również liczne licytacje, konkursy i losowania. Dzięki dobroczynności uczestników i publiczności udało się wspólnie zebrać 5349,77zl.+ 31€.

Dzięki tej pomocy Tosia Murczak jest bliżej powrotu do pełni zdrowia .Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność, pomoc i wsparcie oraz sympatyczną atmosferę. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawa Marcinowi Rakowi, pracownikom OSiR w Bielawie oraz ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do organizacji mityngu i czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem. Szczególne i gorące podziękowania składamy ofiarodawcom przedmiotów do licytacji, a byli to:

Otylia Jędrzejczak

Dominika Sztandera

Paweł Juraszek

Mariusz Tomczyk

Dzierżoniowski Klub Bokserski

Klub Atom Boxmet Dzierżoniów

Hurtownia Sportowa FESTA -SPORT w Dzierżoniowie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie

Paintball Arena „Bang Bang” w Bielawie

Sklep Auto Land w Bielawie

Szkółka Pływania Delfinek w Dzierzoniowie

Dive Team Bielawa – Centrum Nurkowania

Pracownia Rękodzieła Moniki Hejny w Zaworni

Anonimowi ofiarodawcy

Podziękowania składamy firmie zabezpieczającej medycznie maraton - An Medical.

opr. Grzegorz Różycki

fot. https://www.siepomaga.pl/operacja-tosi