W dniach 20-21 października w Siedlcach odbył się Jesienny Puchar Polski Kadetek oraz Juniorek w Zapasach. W zawodach udział brało 140 zawodniczek z 35 klubów z Polski. Powiat Dzierżoniowski reprezentowały: Sylwia Martyka, Paulina Martyka  MULKS JUNIOR Dzierżoniów, Olimpia Łosyk, Magda Błaszczyszyn, Sandra Moskal, Roksana Łosyk, Sylwia Moskal – UKS IRON BULLS Bielawa.

Sowiogórskie Trasy do Narciarstwa Biegowego oraz XXXVII Bieg Gwarków są przedmiotem intensywnych działań Zarządu i Biura Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich.W ubiegły czwartek miało miejsce kolejne już spotkanie organizacyjne.  Zarząd, wraz z przedstawicielami podmiotów utrzymujących trasy, delegatami z Gminy Nowa Ruda i Walim a także Aqua Zdroju z Wałbrzycha oraz Nadleśnictw dokonał podsumowania dotychczasowych działań.

W najbliższą sobotę do Bielawy zawita zespół WKS Sobieski Arena Żagań, który jak na razie bilans spotkań ma 1-1 (przegrana 0:3 w Głogowie i wygrana 3:1 w Nowej Soli). Z kolei siatkarze KS Bielawianka Bester Bielawa rozegrali o jeden mecz więcej i po trzech spotkaniach mają na koncie tylko jedną przegraną i to ze zdecydowanym liderem - zespołem GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz . Swoją wyższość bądź niższość nad wojskowymi trzeba będzie udowodnić w bezpośrednim pojedynku, który odbędzie się w sobotę 21-go października o godz. 18:00 w hali sportowej SP 10 w Bielawie.

W sobotę 21.10.2017 r. seniorzy Bielawianki rozegrają kolejny mecz "SPORT -TRAK" IV ligi dolnośląskiej z zespołem Nysy Kłodzko. Zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej na stadion miejski w Bielawie na godz. 15.00. Wcześniej, bo o godz. 11.00 juniorzy podejmować będą drużynę Zjednoczeni Ścinawka Śr., a w niedzielę 22.10.2017 r. o godz. 11.00 druga drużyna Bielawianki gościć będzie zespół Sparty Oleszna. Zapraszamy.

W dniu 14 października w Bielawie odbył się VII Ogólnopolski Turniej NO GI i GI FIGHT w Bielawie.  W zawodach rywalizowało 220 zawodników z 26 klubów z 3 Państw: Czech, Słowacji oraz Polski.