Sport i Rekreacja
Nocleg pod namiotem lub w kamperze z widokiem na Jezioro Bielawskie i Góry Sowie? Tak to już możliwe! Miasto Bielawa przygotowało teren, który już od przyszłorocznej wiosny dostępny będzie nie tylko dla namiotów i przyczep kempingowych, ale nawet kamperów.

W dniach 5-18.08.2018 w Świeradowie Zdrój dziewczęta z IRON BULLS Bielawa brały udział w Zgrupowaniu Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych oraz w Zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej dziewcząt w zapasach. Podczas zajęć dziewczęta nie tylko miały możliwość aktywnego spędzania czasu ale brały udział w wielu pogadankach profilaktycznych na temat uzależnień, dopalaczy, skutków brania narkotyków, picia alkoholu, picia napojów energetycznych. W czasie obozu kadra trenerska prowadziła również rozmowy na temat higieny osobistej, higieny żywienia oraz sposobu na aktywne spędzanie czasu w grupie oraz pojedynkę.

15 sierpnia z Jeziora Bielawskiego ruszyła „Epicka Czwórka” - najbardziej wymagający wyścig MTB w Górach Sowich. „Epicka Czwórka” to nie jeden, nie dwa, a cztery dni górskiego ścigania w kategoriach Classic i Epic. Kategoria Classic to 4 etapy o łącznej długości 130 m i przewyższeniu wynoszącym 4545 m. Natomiast kategoria Epic to 4 etapy na łącznym dystansie 232 km i przewyższeniu 8324 m! Impreza to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do promocji Bielawy, samych Gór Sowich i tras Strefy MTB Sudety, które są przecież rajem dla miłośników kolarstwa. Podczas poszczególnych etapów zawodnicy z całej Polski będą mieli możliwość zwiedzić takie miejsca jak między innymi: Twierdzę Srebrna Góra, Wielką Sowę, Zamek Grodno i Jezioro Bielawskie.

Kiedy szukałam inspiracji na weekendową wyprawę wpadł mi w oczy artykuł na gazetawroclawska.pl „Jezioro Bielawskie. Fantastyczne miejsce na wypoczynek pod Górami Sowimi”. - takimi słowami zaczyna swoją blogową relację z Bielawy pani Magda, która prowadzi popularny blog zbierajsie.pl.

Informujemy, że od 27 sierpnia do 7 września Pływalnia Miejska Aquarius będzie nieczynna. Prace prowadzone w tym czasie na basenie obejmować będą: wymianę wody we wszystkich nieckach basenowych, mycie i dezynfekcję niecek basenowych, szatni i natrysków, wymianę złóż filtrów basenowych, wymiana oświetlenia.