•  
  •  
Nadchodzą upragnione wakacje, a wraz z nimi rusza plaża wraz ze strzeżonym miejscem do kąpieli nad jeziorem bielawskim. Oficjalne otwarcie plaży nastąpi już w najbliższą sobotę 24 czewrca o godzinie 10.00. Pogoda zapowiada się bardzo słoneczna, więc zapraszamy wszystkich miłośników kąpieli nad jezioro bielawskie.

We wtorek 20 czerwca w Hali Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie odbył się Powiatowy Turniej Zapaśniczy Dzieci i Młodzików. W zawodach uczestniczyło 40 młodych adeptów zapasów z takich klubów jak SOWA Pieszyce, JUNIOR Dzierżoniów, Bielawianka Bielawa oraz IRON BULLS Bielawa. Gościem honorowym zawodów była Paulina Martyka brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zapasach, która dokonała dekoracji medalistów.

14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbył się Finał Strefy Wałbrzyskiej w Trójboju Lekkoatletycznym. Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie reprezentowała rekordowa liczba 30 uczniów.

We Wrocławiu 13 czerwca uczniowie szkół podstawowych rywalizowali o tytuły mistrzów Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Bielawa była reprezentowana przez uczniów ESP 7 (Kornelia Bodura) i SP 4 (Dominika Mączyńska i Kacper Marczyk). Cała trójka z Bielawy wystąpiła w konkurencji skoku wzwyż. Pomimo tremy, spowodowanej rangą zawodów, lekkoatleci z Bielawy zaliczyli udany występ.

Poprzedni weekend w Strefie MTB Sudety znowu upłynął pod znakiem ścigania w najczystszej postaci.

Rywalizacja przebiegała w świetnej atmosferze i sprzyjających warunkach pogodowych. Jak wynika z autentycznych opinii uczestników, wytyczony przez organizatora szlak przypadł uczestnikom do gustu: ,,trasa jeszcze lepsza, jeszcze bardziej podrasowana pod względem zjazdów i dziewiczej natury prawie wszystkich jej fragmentów.''