23 kwietnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie miał miejsce OTWARTY CHARYTATYWNY  MARATON PIŁKI SIATKOWEJ - Onkologiczny Ring. Celem głównym akcji była zbiórka pieniędzy dla Pani Renaty Łukasiewicz, mieszkanki gminy Pieszyce na leczenie onkologiczne w Magburgu, badanie genetyczne wycinka guza i chemioterapia celowana.

Od 22 do 23 na Pływalni Aquarius w Bielawie odbyły się „XIV Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pływaniu w Kategorii Masters”. Zawody otworzyli: Piotr Łyżwa - burmistrz Bielawy oraz dyrektor OSiR - Marcin Rak, życząc wszystkim startującym, jak najlepszych wyników, niezapomnianych wrażeń, a także dobrej zabawy.

Od 20 do 21 kwietnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach w stylu klasycznym. W zawodach rywalizowało 90 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Damian Kolanek UKS IRON BULLS Bielawa oraz Sebastian Dudek MULKS JUNIOR Dzierżoniów. W Mistrzostwach najlepiej zaprezentował się Damian Kolanek kat. 50kg, który wywalczył brązowy medal. V lokatę w Mistrzostwach wywalczył Sebastian Dudek kat. 60kg.

8 kwietnia odbyły się zawody Break Dance w Srebrnej Górze - Silver Hill 2017. W kategorii 3vs3 dla profesjonalistów niepokonany okazał się Grzegorz Gniwecki wygrywając z przeciwnikami z Warszawy, Wrocławia, Raciborza, Bolesławca, Legnicy i Nowej Rudy.

Od 8 do 15 kwietnia w Pelpinie odbyło się Zgrupowanie Reprezentacji Polski Juniorek oraz Juniorek Młodszych w Zapasach. Wśród uczestniczek nie zabrakło zawodniczek z Powiatu Dzierżoniowskiego: Paulina Martyka, Sylwia Martyka – MUKS JUNIOR Dzierżoniów oraz Olimpia Łosyk. Podczas obozu zawodniczki doskonaliły elementy techniczne.