Zapraszamy do obejrzenia relacji z Biegu Gladiatora i rozmowy z pomysłodawcą biegu Pawłem Sołtysiakiem

W piątek, 15 czerwca zawitaliśmy do Galerii Świdnickiej na turniej organizowany przez Gryf Świdnica. Chłopcy z rocznika 2011 zmierzyli się z gospodarzami oraz z dzierżoniowskim klubem AP Dzierżoniów. W turnieju nie było klasyfikacji, ale ostatecznie okazaliśmy się bezkonkurencyjni u naszych sąsiadów, za co nasz zespół otrzymał piłkę nożną, pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie do kawiarni na lody.

77 czerwca odbył się VII Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Bielawy. W imprezie, zorganizowanej przez Ekologiczną Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie, wzięło udział 149 uczestników z różnych szkół powiatu dzierżoniowskiego. Spotkanie uroczyście rozpoczął burmistrz Bielawy p. Piotr Łyżwa. W imprezie sportowej brali udział uczniowie urodzeni w  latach 2008 – 2005.

Wielkim osiągnięciem może pochwalić się zapaśniczka UKS IRON BULLS Bielawa Karolina Kozłowska, która otrzymała powołanie na Mistrzostwa Świata Kadetek w zapasach. Karolina na co dzień uczennica Niepublicznego Liceum w Bielawie miała okazję już w tym roku uczestniczyć w Mistrzostwach Europy w Macedonii, gdzie wywalczyła V miejsce. Obecnie zawodniczka przebywa na Zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Karlinie. Mistrzostwa Świata Kadetek odbędą  się w dniach 3-7 lipca w Zagrzebiu. Głównym sponsorem zawodniczek jest firma DRG Agro Group z Tuszyna – Daniel Gogolewski oraz Rafał Gogolewski.

Od 17 do 22 maja grupa dzieci, ze Szkoły Podstawowej numer 10 z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum oraz trenująca w UKS-ie „Bielawianka”, gościła u naszych zachodnich przyjaciół z Lingen. W programie wyjazdu były liczne atrakcje: wspaniały pobyt w Lunaparku „Schloss – Dankern”, grill z udziałem Burmistrza miasta Lingen i ludźmi związanymi z klubem VFB Lingen, odpoczynek na basenie „Linus”, spacer po centrum miasta, zakupy w sklepie sportowym, degustacja lodów oraz udział w Turnieju Piłkarskim dla Dzieci E – Jugend (dzieci do lat 10).