Kobieta i teatr - wystawa
2 października odbył się wernisaż wystawy fotograficznej  „Kobieta i teatr”, którą można oglądać w holu Teatru Robotniczego.  Autorami prac są Monika Benčova, Yvona Benčova i Bohouslav Benč,  czeska rodzina zajmująca się fotografią artystyczną.
Artyści są oficjalnymi fotografami Festiwalu Barokowego Teatru THEATRUM KUKS (https://theatrum-kuks.cz/). Przez 15 lat utrwalili na zdjęciach artystów z całej Europy. Powstało kilka tysięcy zdjęć. Wszystkie prac przedstawiają kobiety aktorki w działaniach scenicznych. Państwo Benčowie mieszkają w Novej Pace i od kilku lat współpracują w różnych projektach polsko-czeskiego pogranicza z Pieszycami. Artystów przedstawiła Lidia Zakrzewska-Strózik długoletnia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Centrum Kultury w Pieszycach. Podziękowania artystom za przygotowania wystawy przekazał zastępca Burmistrza miasta Bielawa Aleksander Siódmak.

W związku z tym, że wystawę z organizowano ramach XXX Polsko-Czeskich Dni kultury chrześcijańskiej w spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Julian GolakEwa Glura koordynator obchodów w Bielawie. W części artystycznej wystąpił bard i aktor Andrzej Strózik.
Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki. Wystawa eksponowana jest do 27 października 2019. Zapraszamy