•  
  •  
Bezpieczeństwo nad wodą
Bielawscy policjanci realizujący programy „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje” kontrolują akweny, miejsca wypoczynku i prowadzą działania profilaktyczne.
W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie zbiorników wodnych i spędzających wakacje w mieście, funkcjonariusze sprawdzają oznakowanie miejsc wypoczynku i przestrzeganie zakazów kąpieli. Uczestniczą w spotkaniach profilaktycznych i na bieżąco reagują na sytuacje, które mogą stwarzać zagrożenie.
Policjanci realizujący zadania określone w programach "Bezpieczny wypoczynek nad wodą" i „Bezpieczne wakacje”, podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Jeziora bielawskiego, basenu przyległego i innych akwenów.
Spotykając się z administratorami zbiorników wodnych sprawdzono zabezpieczenie wyznaczonego kąpieliska w sprzęt ratowniczy, ilość i kwalifikację ratowników, system powiadamiania o zagrożeniach, odpowiednie oznaczenie miejsc przeznaczonych do kąpieli, obowiązujące zakazy poza wyznaczonymi miejscami, system monitoringu obejmujący Jezioro bielawskie, szczególnie plażę z kąpieliskiem, weyboarding, plac zabaw, basen odkryty, dokonano sprawdzenia infrastruktury w zakresie bezpieczeństwa dzieci na terenie basenu.

Policjanci w trakcie patrolu zwracali uwagę na bezpieczeństwo, rozmawiali z osobami korzystającymi z kąpielisk, ale także z wędkarzami, aby zwracali uwagę czy aby nikt nie potrzebuje pomocy. Zdarzało się udzielić reprymendy chłopcom i ich ojcu, którzy pływali w miejscu do tego nie przeznaczonym.
Czas wakacji, to nie tylko wypoczynek nad wodą, więc policjanci uczestniczą w spotkaniach z mieszkańcami osiedli, uczestnikami pół kolonii. Kontrolują place zabaw, boiska i skwery.
Wszelkie działania nie zastąpią zdrowego rozsądku, o który apelujemy.
Życzymy udanych wakacji i samych radosnych chwil.

Oprac.: kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Bezpieczeństwo nad wodą