Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży, którą przygotowało miasto Bielawa. Zachęcamy do skorzystania z propozycji zajęć oferowanych przez bielawskie szkoły, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Urząd Miejski. Szczegółowe informacje na temat konkretnych zajęć udzielają instytucje będące organizatorem poszczególnych wydarzeń.

Szkoły:

i Oddziałami Gimnazjum

15.07- 26.07.

1 grupa /15 uczniów w budynku przy ul. Ludowej 11 (1opiekun,

1 kierownik)

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane są do wieku i zainteresowań uczestników oraz dostosowane do warunków pogodowych, zaplanowano korzystanie z bazy szkoły: kompleksu sportowego, placu zabaw, sali gimnastycznej, sali komputerowej multimedialnej oraz środowiska lokalnego: plaży miejskiej, Klubu Żeglarskiego, siłowni, Parku Miejskiego.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima z Oddziałami Gimnazjum

05.08.-16.08.

2019 r.

4 grupy / 60 uczniów: w budynku przy os. Włókniarzy 10, dla 3 grup (45 uczniów w wieku do 10 lat)

w budynku przy ul. Brzeżnej 48 – 1 grupa (15 uczniów w wieku do 10 lat),

/4 opiekunów /

2 kierowników

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane
są do warunków pogodowych.

Zaplanowano: wyjścia na basen kryty - (koszt pokrywa Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) oraz na basen odkryty - (koszt pokrywa rodzic), wycieczka piesza po Bielawie, wycieczka wyjazdowa do Zagórza Śląskiego (koszt pokrywa rodzic), zajęcia w terenie - Leśna Szkoła, Interaktywne Centrum Poszanowania Energii, Jezioro Bielawskie, zajęcia w budynku szkoły, gry i zabawy na boisku Orlik i boisku lekkoatletycznym, zabawy na placu zabaw,

nr 10 z Oddziałami Sportowymi

i Oddziałami Gimnazjum

24.06-05.07.

3 grupy / 45 uczestników w budynku przy ul. Parkowej 12

/3 opiekunów /

1 kierownik

Rodzaj i tematy zajęć dostosowane
są do warunków pogodowych.

Zaplanowano m.in. wycieczki plenerowe, zabawy w Parku Miejskim, na Skateparku, zabawy terenowe (podchody, pokonywanie przeszkód) wyjazdy na Basen Miejski, zajęcia na pływalni Aquarius, wyjścia do Dzieciolandii, wycieczki do Szkoły Leśnej, Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii, seanse kinowe, wyjścia na lody, zajęcia rozrywkowe, konkursy, wycieczka szynobusem, gry i zabawy planszowe oraz gry i quizy rozwijające myślenie, zajęcia plastyczne, wyjścia plenerowe:

Ścieżka dydaktyczna- Kiełczyńskie Wzgórza lub Ścieżka Przyrodnicza Lasocin-Kamionki,

Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna- Dolina Tatarska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji:

W lipcu oraz sierpniu zorganizowane zostaną półkolonie letnie dla młodzieży szkolnej (dwa dwutygodniowe turnusy, 30 uczestników w każdym z turnusów). W ramach półkolonii planowane są zastępujące zajęcia: żeglarstwo, tenis, pływanie, sztuki walki, garncarstwo, kino, wycieczki piesze oraz autokarowe (Fort Srebrna Góra, park trampolin).

Uczestnicy półkolonii korzystać będą także z kąpieliska oraz basenu odkrytego nad Jeziorem Bielawskim. Wszyscy uczestnicy półkolonii mają zapewnione śniadanie oraz ciepły posiłek.

W okresie wakacji kontynuowany będzie program „Wakacje bez alkoholu” w ramach gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniu Narkomani w Bielawie.

W programie weźmie udział 40 dzieci w dwóch czterotygodniowych turnusach. W trakcie trwania programu młodzież pomagać będzie przy utrzymaniu obiektów OSiR w Bielawie oraz wspomoże organizację imprez sportowo rekreacyjnych.

OSiR w Bielawie planuje również zorganizowanie imprez i zawodów sportowo rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, krajowym oraz międzynarodowym, w tym: Lines of Bielawa, Międzynarodowy Zlot Motocyklowy, Bike Maraton, Super Bieg – Kalenica Półmaraton Bielawa, Sowiogórski Maraton Rowerowy, Break King Bielawa, Bieg Gladiatora, Regaty o Puchar Burmistrza Bielawy, Gala MMA, Triathlon Bielawa, Zawody MTB „Epicka Czwórka”.

W okresie wakacji nad Jeziorem Bielawskim funkcjonować będą: kąpielisko miejskie, basen odkryty z wodnym placem zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, SUP-y), wyciąg do nart wodnych (wakeboard), pole biwakowe.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie kontynuować będzie również działalność w Parku Miejskim polegająca na obsłudze parku linowego oraz przystani kajakowej.

Dla miłośników turystyki i przyrody przygotowaliśmy wycieczki autokarowe: Zamek Jawornik i jaskinia na Pomezi, Zamek w Brzegu i w Mosznej, Krzeszów i Łączna, Kraków Bochnia, Biskupia Kopa. W okresie wakacji planowane są promocyjne ceny biletów na pływalnię „Aquarius” oraz funkcjonować będą korty tenisowe.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie:

Pozostałe zajęcia organizowane przez gminę:

- kolonie socjoterapeutyczne dla dzieci w wieku 7-16 objętych programem socjoterapeutycznym, realizowanym w klubach profilaktycznych i świetlicach środowiskowych w Bielawie. W koloniach udział weźmie 75 dzieci.

Kolonie odbędą się w Jastrzębiej Górze w dwóch turnusach:

I turnus - 30.07 - 10.08.2019
II turnus - 11.08 - 22.08.2019

Wszystkie dzieci wezmą udział w koloniach bezpłatnie.