•  
  •  

W dniach 30-31 maja br. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum w Bielawie poznawali niezwykle malowniczy szlak Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

Swą przygodę rozpoczęli od penetrowania jaskini w Zielonej Górze, w której mogli podziwiać niezwykłe kolumny naciekowe. W trakcie wycieczki zwiedzili również dwa malownicze zamki, których historie owiane są licznymi legendami – ruiny zamku w Olsztynie oraz zamek Ogrodzieniec w Podzamczu.

Niebywałą atrakcją było poszukiwanie skamieniałości jurajskich we wsi Rzędkowice. Emocji dostarczyło również wejście na górę Zborów, z której roztacza się wspaniała panorama na jurajski krajobraz.

W Parku doświadczeń fizycznych uczniowie mogli zobaczyć różnego typu doświadczenia oraz sami je wykonać. Następnie przenieśli się w świat legend i baśni Jury Krakowsko-Częstochowskiej, odwiedzając Dom strachów i legend. A na koniec wyprawy zwiedzili Pustynię Błędowską.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie poznali wiele ciekawych legend i przekonali się, jak piękna, malownicza i tajemnicza jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Wszyscy przywieźli stamtąd wiele miłych wspomnień.

Oprac. Iwona Wojtan-Zgłobica