•  
  •  
konkurs uczen liceum w bielawie
We Wrocławiu odbył się 7 marca 2019 roku etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W tym roku olimpiada poświęcona jest dziejom naszego oręża w latach 1921-1956 ( „Od Traktatu Ryskiego do żołnierzy Niezłomnych”). W zawodach startowało 17 uczestników zakwalifikowanych w II etapie, który miał miejsce w grudniu 2018 r. W tym gronie byli dwaj bielawscy licealiści: Oskar Stajno i Piotr Wajda.

Pierwsza część etapu wojewódzkiego składała się z pisemnego testu obejmującego zakres tematyki tegorocznej edycji olimpiady oraz pytań z innych epok historycznych. W drugiej części uczniowie odpowiadali na 2 wylosowane pytania przed Komisją Egzaminacyjną. Po przeprowadzonych zawodach do kolejnego etapu zakwalifikowano 6 uczniów. W tym gronie znalazł się Oskar Stajno z klasy III a . Kolejny etap olimpiady odbędzie się 28 marca 2019 r. i będzie polegał na napisaniu pracy pisemnej na 1 z 5 tematów.

Zawody będą pierwszą częścią finału centralnego. Do zmagań olimpijskich uczniowie byli przygotowywani przez nauczyciela historii - pana Andrzeja Sepełowskiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.